هشدار وزیر دادگستری آمریکا به ایالت هایی که با مهاجران غیرمجاز برخورد نکنند

حق نشر عکس Getty Images
Image caption آقای سشنز گفت که شهرها و ایالت های آمریکا نمی توانند به همکاری نکردن با دولت فدرال برای اخراج مهاجران غیرمجاز و دارای سابقه کیفری ادامه دهند

جف سشنز وزیر دادگستری آمریکا، شهرها و ایالت های سرپیچی کننده از سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ را به قطع بودجه فدرال تهدید کرد.

آقای سشنز گفت که شهرها و ایالت های آمریکا نمی توانند به همکاری نکردن با دولت فدرال برای اخراج مهاجران غیرمجاز و دارای سابقه کیفری ادامه دهند.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده، قانونی را به مرحله اجرا گذاشته که بر مبنای آن، مهاجران غیرمجاز در صورت ارتکاب جرم و محکومیت قضایی از آمریکا اخراج می شوند. در صورت اجرای این قانون، حدود سه میلیون مهاجر که از سابقه کیفری برخوردارند اخراج خواهند شد.

جف سشنز در سخنان امروز خود تاکید کرده که اخراج نکردن مهاجران دارای سابقه کیفری، جوامع ساکن ایالات متحده را به خطر می اندازد.

وی گفته است که وزارت دادگستری، حتی برای پس گرفتن بخشی از بودجه های قدیمی مناطقی که قوانین مهاجرتی جدید را اجرا نمی کنند، اقدام خواهد کرد.

شهرداران تعدادی از شهرهای آمریکا اعلام کرده اند که حاضر نیستند با سیاست های سختگیرانه و جدید دولت آقای ترامپ علیه مهاجران غیرمجاز همکاری کنند.

بیل د بلاسیو، شهردار نیویورک، پیشتر در دیداری خصوصی به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفته بود که هر چه در توان دارد برای مراقبت از مهاجران غیرقانونی انجام خواهد داد تا "خانواده‌های آنان از هم نپاشد".

وی پس از پیروزی آقای ترامپ وعده داد که نام کارگران غیرمجاز خارجی را از بانک اطلاعاتی شورای شهر پاک کند تا مانع از دستگیری احتمالی آنان توسط ماموران اداره مهاجرت شود.

شهرداران لس آنجلس، سن فرانسیسکو، شیکاگو، بوستون، فیلادلفیا و واشنگتن دی سی - پایتخت آمریکا - نیز گفته اند که در محدوده شهر خود از مهاجران غیر قانونی محافظت خواهند کرد.

موضوعات مرتبط