انتخابات فرانسه؛ ۵۰ هزار پلیس برای حفظ امنیت مستقر می‌شوند

انتخابات فرانسه

منبع تصویر، Getty Images

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، ماتیاس فکل، وزیر کشور گفته است بیش از ۵۰ هزار نیروی پلیس برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری این کشور در نقاط مختلف مستقر می‌شوند.

این انتخابات یکشنبه آینده (۲۳ آوریل) برگزار می‌شود و اگر هیچ نامزدی نتواند حد نصاب آرا را کسب کند، دو نامزد برتر در دور دوم رقابت خواهند کرد.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه (در صورت لزوم) قرار است هفتم ماه مه برگزار شود.

وزیر کشور فرانسه در مصاحبه با یکی از روزنامه‌های این کشور ( ژورنال دیمانش) گفته است اقدامات پیشگیرانه‌ای هم برای دور نگه داشتن انتخابات و روند شمارش آرا از "هکرها" اجرا خواهد شد.

آقای فکل البته درباره "تهدیدهای" روزهای اخیر اظهار نظر نکرده است.

منابع امنیتی فرانسه طی روزهای اخیر درباره تهدیدهای "خاصی" علیه نامزدهای انتخاباتی و مبارزات انتخاباتی آنها هشدار داده بودند.

منبع تصویر، AFP

تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از شش روز پیش (۱۰ آوریل) شروع ‌شد.

۱۱ نامزد در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه رقابت می‌کنند اما براساس تازه‌ترین نظر سنجی‌ها، پیش‌بینی می‌شود که امانوئل مکرون با گرایش میانه و مارین لوپن از جبهه ملی با گرایش راست افراطی پیروز دور اول خواهند بود و برای تعیین رهبر آینده کشور در دور دوم با یکدیگر به رقابت بپردازند.

براساس همین نظر سنجی، فرانسوا فیون، نامزد راست میانه و نخست وزیر سابق فرانسه که گرفتار رسوایی مالی شده به مکان چهارم سقوط کرده است.

خانم لوپن در اولین مناظره تلویزیونی که حدود یک ماه پیش با شرکت ۵ نامزد پیشتاز این دوره برگزار شد گفت: "فرانسه باید با چندفرهنگی شدن کشور مخالفت کند."

فرانسوا فیون، نامزد راست میانه در این مناظره گفته بود در صورت پیروزی در این انتخابات، وظیفه "بهبودی ملی" را دنبال خواهد کرد.