نامه عاشقانه همینگوی به مارلین دیتریش حراج می‌شود

مارلین دیتریش و ارنست همینگوی

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

مارلین دیتریش و ارنست همینگوی

نامه‌ای که ارنست همینگوی، نویسنده نامدار آمریکایی در آن از عشقش به مارلین دیتریش، ستاره سینما می‌گوید ماه آینده در نیویورک به حراج گذاشته می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود که این نامه با قیمت پایه ۳۰ هزار دلار به حراج گذشته شود.

همینگوی این نامه را در سال ۱۹۵۲ به دیتریش نوشت و این یکی از نامه‌هایی است که این دو نفر طی دهه‌های مختلف رد و بدل کردند. تعدادی از نامه‌های این دو در موزه جان اف کندی در بوستون آمریکا نگهداری می‌شوند و تعدادی نیز در اختیار نوه‌های مارلین دیتریش است که شماری از آن‌ها در سال‌های اخیر به حراج رفته‌اند.

منبع تصویر، PA

توضیح تصویر،

همینگوی در نامه‌اش می‌نویسد: گاهی تو را فراموش می‌کنم چنان که تپش قلبم را فراموش می‌کنم. اما قلبم همواره می‌تپد

به رغم رابطه احساسی قوی بین این دو نفر، همینگوی و دیتریش هیچ‌گاه وارد رابطه جنسی با یکدیگر نشدند. دلیل نداشتن رابطه جنسی از نظر همینگوی این بوده که همیشه یکی از این دو نفر رابطه عاشقانه‌ای با شخص دیگری داشته‌ است.

همینگوی این نامه را که با عنوان "عشق، آقای پاپا" امضا کرده ۱۲ آگوست ۱۹۵۲ برای دیتریش فرستاد؛ یک سال پس از این که هنرپیشه آلمانی اعتراف کرد عکس همینگوی را کنار بسترش می‌گذارد.

رابطه احساسی این دو نفر پس از ملاقاتی در سال ۱۹۳۴ شروع شد، اما هیچ‌گاه به رابطه‌ای تمام و کمال تبدیل نشد. همینگوی می‌گوید هرگاه یکی از این دو نفر درگیر رابطه احساسی با کسی نبوده، دیگری در عشق کسی "غوطه‌ور" بوده است.

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

همینگوی در کنار همسرش مری

همینگوی در بخشی از این نامه نوشته است: "همیشه عاشقت هستم و تو را تحسین می‌کنم و احساس متناقضی نسبت به تو دارم."

همینگوی که در سال ۱۹۶۱ خودش را کشت با گفتن این که "تو زیبا هستی... من زشت" نوشته است: "لطفا این را بدان که همیشه عاشقت هستم. گاهی تو را فراموش می‌کنم چنان که تپش قلبم را فراموش می‌کنم. اما قلبم همواره می‌تپد." مارلین دیتریتش که سابقه بازی در فیلم‌هایی مانند فرشته آبی، مراکش، قطار سریع‌السیر شانگهای و ونوس مو بلوند را دارد، در سال ۱۹۹۲ درگذشت.

همینگوی که چهار بار ازدواج کرد این نامه‌ها را از ویلایش در ویجیای کوبا نوشت؛ همان جایی که تعدادی از بزرگ‌ترین آثارش مانند زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید و پیرمرد و دریا را نوشت.

در این حراج که روز ۴ می در "سوان اوکش گالریز" نیویورک برگزار می‌شود همچنین سه نسخه اولیه مقاله‌های آرتور کانن دویل، نویسنده مجموعه شرلوک هلمز نیز به فروش می‌رسد.