لوپن: مهاجرت را مدتی به کل معلق می‌کنم

خانم لوپن خواهان خروج فرانسه از اتحادیه اروپاست

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

خانم لوپن خواهان خروج فرانسه از اتحادیه اروپاست

دو نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری فرانسه یک هفته پیش از دور اول رای گیری در گردهمایی‌های انتخاباتی شرکت کرده‌اند.

مارین لوپن، نامزد راست افراطی ریاست جمهوری فرانسه، در جمع هوادارانش گفته است که در صورت پیروزی برای کنترل مهاجرت قانونی را مدتی کاملا معلق می‌کند. یکی از وعده‌های انتخاباتی خانم لوپن این است که تعداد سالانه مهاجران پذیرفته ‌شده را زیر ۱۰ هزار نفر نگه دارد.

خانم لوپن، رهبر حزب جبهه ملی، در پاریس گفت که مردم فرانسه باید میان میهن پرستی مورد نظر او و "جهانی سازی بی رحمانه" رقیبش انتخاب کنند.

در مقابل امانوئل ماکرون، نامزد مستقل چپ میانه، در پاریس گفت: "نسل ما آماده تغییر است."

براساس نظرسنجی ها پیش بینی می شود که این دو در انتخابات روز ۲۳ آوریل به دور دوم راه یابند. دور دوم روز ۷ مه برگزار خواهد شد.

این نظرسنجی ها حاکی از آن است که آقای ماکرون امید اصلی برای پیروزی در دور نهایی خواهد بود.

اما در عین حال نظرسنجی ها به کم شدن فاصله آن دو اشاره دارد.

فرانسوا فیون نامزد حزب محافظه کار که مبارزات او تحت تاثیر ادعاهای فساد قرار گرفته و ژان لوک ملنشون با گرایش شدید چپ هم برای رسیدن به دور دوم تلاش می کنند.

آقای ملنشون هم روز دوشنبه در یک گردهمایی که روی قایقی باربری در کانالی در پاریس برگزار شده بود شرکت کرد.

در مجموع ۱۱ کاندیدا در دور اول رقابت می کنند.

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

امانوئل ماکرون: به اروپا نیاز داریم پس آن را بازسازی خواهیم کرد

نظرسنجی ها نشان می دهد که حدود یک چهارم رای دهندگان در فرانسه هنوز در مورد هیچ نامزدی به تصمیم نرسیده اند که این را به یکی از غیرقابل پیش بینی ترین انتخابات در چند دهه اخیر بدل می کند.

خانم لوپن در جمع هوادارانش در تالار کنسرت "زنیت" گفت: "مردم روز یکشنبه انتخاب ساده ای پیش رو دارند: انتخابی میان فرانسه ای که دوباره قدرت می گیرد و فرانسه ای که غرق می شود."

خانم لوپن که می خواهد فرانسه از اتحادیه اروپا خارج شود و مهاجرت را محدود کند گفت "به خاطر خدا فرانسه را به ما برگردانید".

در مقابل این تالار ده ها تظاهرکننده که قصد اختلال در این تجمع را داشتند با پلیس درگیر شدند.

در همین حال آقای ماکرون در سالن ملی برسی تجمعی برگزار کرد.

او گفت: "دوره ۲۰ ساله گذشته را ورق خواهیم زد چون نسل ما آماده تغییر است."

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

آقای ملنشون روی قایقی باربری در کانال پاریس صحبت کرد

او در مورد مساله نقش فرانسه در اتحادیه اروپا گفت: "ما به اروپا نیاز داریم، پس آن را بازسازی خواهیم کرد. من رئیس جمهور بیداری آرزوهای اروپایی خواهم بود."

امانوئل ماکرون، سیاستمدار ۳۹ ساله فرانسوی که پیش از این در زمینه بانکداری سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کرد، در سال ۲۰۱۴ به عنوان وزیر اقتصاد، صنعت و امور دیجیتال منصوب شد و در سال ۲۰۱۶ با نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری از سمت خود استعفا داد.

آقای ماکرون که برای اولین بار است وارد مبارزه انتخاباتی شده، به هیچ کدام از احزاب فعلی فرانسه وابسته نیست و سازمان تحت رهبری خود با نام "رو به جلو" را با عنوان یک جنبش توصیف کرده است. وی پیش از این در اولین سخنرانی انتخاباتی خود وعده داده بود که دو طیف چپ و راست فرانسه را متحد می‌کند و رابطه این کشور با آلمان را تقویت خواهد کرد.

آقای ملنشون هم در کرجی باربری گفت: "اینجا در روز دوشنبه پاک به کسی که از روی قایق حرف می زند گوش می کنید. رایحه تازه ای به مشام می رسد!"

گفته می شود که میزان محبوبیت او در پی مناظره های اخیر تلویزیونی بهبود یافته است.