دو نفر به ظن تدارک حمله در آستانه انتخابات فرانسه بازداشت شدند

بازداشت‌های مارسی

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

عملیات جستجو برای این دو مظنون چند روز در جریان بود

پلیس فرانسه پنج روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور دو نفر را به ظن برنامه‌ریزی برای یک حمله بازداشت کرده است. پلیس حین بازداشت این افراد از آنها چند تفنگ و مواد لازم برای ساخت بمب کشف کرده است.

ماموران ویژه پلیس و نهادهای امنیت داخلی فرانسه پس از چند روز جستجو این دو نفر را، که هر دو فرانسوی و ۲۳ و ۲۹ ساله هستند، در شهر مارسی دستگیر کردند. گفته می‌شود که این دو نفر هنگامی که برای جرایم غیرتروریستی محکومیتشان را می‌گذراندند در زندان گرایش‌های اسلام‌گرایانه افراطی پیدا کردند.

ماتیاس فکل، وزیر کشور فرانسه، گفته است که احتمال انجام حمله‌ای قریب الوقوع توسط این دو مظنون می‌رفته است.

فرانسه در دو سال اخیر شاهد چندین حمله مرگبار اسلام‌گرایان افراطی بوده و وضعیت اضطراری در آن برقرار است.

تصاویر دو مظنونی که امروز بازداشت شده‌اند پیش از این برای ستاد امانوئل مکرون و مارین لوپن فرستاده شده بود.

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

پلیس فرانسه تصویر دو مظنون را منتشر کرده است

تدابیر امنیتی در آستانه انتخابات افزایش یافته و از جمله گفته می‌شود تک‌تیراندازهای پلیس برای تامین امنیت تظاهرات هواداران فرانسوا فیون به کار گرفته می‌شوند. مقام‌های فرانسوی تایید کرده‌انده که خطر آقای فیون را از کسانی می‌دانند که خطر آنها را تهدید می‌کند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، از عملیات امروز تقدیر کرده و گفته است: "چیزی که می‌توانم بگویم این است که نیروها و ماموران ما به شکلی قابل توجه کار کردند و باعث شدند بتوانیم این دو نفر را از کارشان بازبداریم. اینها بازجویی می‌شوند و پلیس و دستگاه قضایی می‌توانند ببینند که انگیزه‌های اصلی آنها چه بوده است، اما به هر حال عملیات امروز یک دستاورد قابل توجه است."