'قاتل فیسبوکی' خودکشی کرد

استیو استیونز

منبع تصویر، FACEBOOK

به گزارش پلیس ایالت پنسیلوانیا در آمریکا، مردی که در ارتباط با کشتن یک نفر و انتشار ویدیوی آن روی فیسبوک تحت تعقیب بود، خودکشی کرده است.

پلیس اعلام کرده است که این مرد به نام استیو استیونز پس از یک تعقیب و گریز کوتاه، خودش را با گلوله کشته است.

به دنبال کشته شدن یک مرد ۷۴ ساله به دست استیو استیونز و اعتراف او به قتل ۱۳ نفر دیگر در ویدئویی که روی فیسبوک منتشر کرده بود، عملیات جستجو برای دستگیری او در سطح ملی در همه ایالت‌های آمریکا به جریان افتاد.

نام استیونز در فهرست ده فرد تحت تعقیب اف‌بی‌آی قرار گرفت و پلیس ایالت کلیولند ۵۰ هزار دلار جایزه برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری او شود تعیین کرده بود.

سیگنال تلفن همراه این مرد ۳۷ ساله، آخرین بار در بعد از ظهر روز یکشنبه، ۱۶ آوریل، در شهر ایری پنسیلوانیا رد گیری شده بود که ۱۶۰ کیلومتر با محل کشته شدن پیردمرد مقتول فاصله دارد.

ظهر امروز، سه‌شنبه ۱۸ آوریل، خودروی سفید رنگ فرد مظنون به قتل در پارکینگ یک فست فود مک‌دونالد در ایری پنسیلوانیا شناسایی شد که پس از تعقیب و گریز کوتاه، پلیس خودرو را متوقف کرد.

به گزارش افسران پلیس حاضر در محل، استیو استیونز پس از توقف خودرو، با اسلحه‌ای که به همراه داشت به خودش شلیک کرد و پلیس مرگ او را تایید کرده است.

در روزهای گذشته پس از انتشار خبر قتلی که ویدئوی آن روی فیسبوک منتشر شد، مسئولان فیسبوک تاکید کردند که هیچ قتلی به صورت زنده از طریق این شبکه اجتماعی پخش نشده است.

یک سخنگوی فیسبوک در این رابطه تاکید کرد که قتل اتفاق افتاده و پس از انجام در فیسبوک منتشر شده است.