پیاده‌روی کاخ سفید به روی مردم بسته شد

پیاده رویی که در امتداد حفاظ جنوبی کاخ سفید قرار دارد حق نشر عکس Reuters
Image caption پیاده رویی که در امتداد حفاظ جنوبی کاخ سفید قرار دارد

مقامات سرویس امنیتی آمریکا می‌گویند که دسترسی عمومی به پیاده‌رویی که در امتداد حفاظ جنوبی محوطه کاخ سفید قرار دارد از شب گذشته (چهارشنبه ۱۹ آوریل) به طور کامل و بیست و چهار ساعته بسته خواهد بود و مردم دیگر نمی‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند.

این پیاده‌رو قبلا در ساعاتی از روز در دسترس عموم قرار داشت و بسیاری از مردم و بویژه جهانگردان برای عکس گرفتن از آن استفاده می‌کردند. اگرچه به گفته سرویس امنیتی بسته‌شدن این پیاده‌روی بخش جنوبی تاثیری بر عکاسانی که قصد عکس گرفتن از کاخ سفید و محوطه آن را دارند، نخواهد داشت.

براساس بیانیه‌ای که سرویس امنیتی آمریکا منتشر کرده است، بستن این مسیر احتمال ورود غیرقانونی افراد و دسترسی آنها به محدوده داخلی کاخ سفید را کاهش می‌دهد.

به گفته سرویس امنیتی آمریکا، در ماه مارس سال جاری مردی توانست در شب از حفاظ بخش شرقی کاخ سفید بالا رفته و قبل از اینکه توسط ماموران امنیتی بازداشت شود به مدت حدود ۱۶ دقیقه در محوطه کاخ سفید باشد.

براساس این گزارش هر چند این مرد نتوانسته بود وارد ساختمان کاخ سفید شود، اما دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، درآن زمان در کاخ سفید بود.

این حادثه تازه‌ترین مورد از مجموعه موارد ورود غیرقانونی به کاخ سفید در سال‌های اخیر بود.

حق نشر عکس Getty Images

در ماههای گذشته تدابیر امنیتی در اطراف کاخ سفید افزایش یافته از جمله نصب میله‌های نوک تیز در بالای حفاظ آهنی سیاهی که دورادور منطقه ۷ هکتاری کاخ سفید کشیده شده است.

در همین رابطه همزمان مقامات امنیتی افزوده‌اند که قصد نصب حفاظ جدیدی را ندارند.

حق نشر عکس Getty Images

همزمان و براساس گزارش‌ها قرار است که تدابیر امنیتی مشابهی در بخش شمالی محوطه کاخ سفید هم به مورد اجرا گذاشته شود.

این اقدامات پس از آن صورت گرفته که بخش امنیتی با چالش‌های زیادی در حفظ مسائل ایمنی و امنیتی مربوط به کاخ سفید روبرو شده است. این چالش‌ها به ویژه در مواجهه با افرادی است که دچار مشکلات روحی و روانی هستند.

به گفته سرویس امنیتی در سه سال گذشته حدود ۱۰۰ مورد وجود داشته که در آن افرادی سعی کردند تا به محوطه کاخ سفید وارد شوند که در ۹۵ درصد این موارد، افراد سابقه‌‌ای از بیماری‌های روانی و مشکلات رفتاری داشتند.

موضوعات مرتبط