جوایز ام‌تی‌وی برای اولین بار بدون تفکیک جنسیتی اهدا شد

اما واتسون

مراسم اهدای جوایز سینمایی و تلویزیونی ام تی وی که از ۱۹۹۲ تاکنون هر سال برگزار می شود، امسال برای اولین بار برای قدردانی از هنرمندان، جوایز خود را بدون تفکیک جنسیت اهدا کرد.

اما واتسون، که اولین بار برای بازی در مجموعه فیلم‌های هری پاتر نامش بر سر زبان‌ها افتاد، در شب مراسم، جایزه بهترین بازیگر را فارغ از جنسیت خود دریافت کرد و به عنوان بهترین بازیگر در میان همه نامزدهای زن و مرد معرفی شد.

او این جایزه را برای بازی در فیلم سینمایی 'دیو و دلبر ' کسب کرد و هنگام دریافت جایزه گفت: "اولین جایزه بازیگری که نامزدها را بر اساس جنسیت آنها تفکیک نمی‌کند، برای هرکس یک معنایی دارد، اما برای من به این معناست که بازیگری نشان دهنده توانایی شما برای ایفای نقش یک شخصیت دیگر است و احتیاجی به تفکیک آن به دو بخش‌ مختلف نیست."

حق نشر عکس Disney
Image caption دیو و دلبر در ۲۴ ساعت اول اکران فیلم، ۱۳۰ میلیون تماشاگر داشت

او در ادامه گفت: "هم‌ذات‌پنداری و استفاده از قوه تخیل خود برای ایفای نقش نباید دارای محدودیت باشد."

اما واتسون توانست با پیشی گرفتن از هیو جک‌من و جیمز مک اووی، دیگر نامزدهای دریافت جایزه بهترین بازیگر، برنده این جایزه شود.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption هیو جک‌من و دفنه کین

هیو جکمن ۴۸ ساله و دفنه کین ۱۲ ساله نیز برنده جایزه بهترین اثر دو نفری برای ایفای نقش در فیلم لوگان شدند.

حق نشر عکس Reuters
حق نشر عکس Getty Images

مجموعه تلویزیونی 'چیزهای عجیب ' جایزه بهترین برنامه سال را دریافت کرد.

حق نشر عکس Getty Images

تاراجی پی هنسن به نیابت از سازندگان فیلم 'ارقام پنهان ' جایزه 'مبارزه علیه سیستم ' را دریافت کرد.

حق نشر عکس Getty Images

ون دیزل برای بازی در فیلم 'سریع و خشمگین ' موفق به دریافت جایزه نسل شد. او هنگام دریافت جایزه از پل واکر که تا قسمت هفتم این مجموعه ستاره فیلم بود، قدردانی کرد.

او گفت: "در ۲۰۰۲ من روی همین صحنه ایستاده بودم و ام تی وی به پل واکر و من جایزه بهترین اثر دو نفری را اهدا کرد. امروز بعد از ۱۵ سال، من با همه خانواده‌ این فیلم اینجا هستم و شما به ما جایزه یک نسل را اهدا کرده‌اید."

پل واکر در سال ۲۰۱۳ در تصادف اتومبیل درگذشت.

حق نشر عکس Getty Images

علاوه بر ون دیزل، جوردانا بروستر (وسط) و تایریس گیبسون نیز جایزه نسل را برای مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین دریافت کردند.

موضوعات مرتبط