میشل اوباما از سیاست ترامپ در مورد طرح تغذیه در مدارس انتقاد کرد

حق نشر عکس Getty Images

میشل اوباما، بانوی اول سابق آمریکا از سیاست دونالد ترامپ در مورد طرح تغذیه در مدارس انتقاد کرده است.

خانم اوباما در دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما بر اجرای طرح تغذیه سالم در مدارس نظارت می‌کرد.

+ میشل اوباما برای انتخابات ۲۰۲۰؟

خانم اوباما در نشستی در واشنگتن پس از آن که دولت دونالد ترامپ، استانداردهای تغذیه سالم دانش‌آموزان در مدارس را سست‌تر کرد، زبان به انتقاد گشود و گفت: "چرا کسی باید با بد غذا خوردن بچه‌ها کنار بیاید؟"

آمار دولت آمریکا نشان می‌دهد از هر ۵ کودک آمریکایی یکی از آنها چاق است.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption میشل اوباما در دوران حضور در کاخ سفید در طرحی مشارکت داشت که کودکان و نوجوانان را به تحرک و سالم غذا خوردن تشویق می‌کرد

خانم اوباما در این نشست گفت: "باید نگاه کرد و دید چه انگیزه‌هایی در این میان وجود دارند، چرا چنین موضوعی جناجی است؟ چرا سیاسی است؟"

همسر رئیس‌جمهوری سابق آمریکا افرود: "من را در نظر نگیرید، مرا دوست داشته باشید یا نه ولی فکر کنید چرا کسی باید با "آشغال" خوردن بچه‌ها کنار بیاید؟"

او گفته است "کسی که چنین کاری می‌کند، به فرزندتان اهمیتی نمی‌دهد."

+ چرا اوباما گریه کرد؟

میشل اوباما در دوران حضور در کاخ سفید در طرحی مشارکت داشت که کودکان و نوجوانان را به تحرک و سالم غذا خوردن تشویق می‌کرد.

قانونی که در سال ۲۰۱۰ اوباما آن را امضا کرد، به مدارس به شرط کاهش نمک، کالری و چربی غیر اشباعی در غذاها و افزایش میوه، سبزیجات و غلات کمک مالی می‌داد.

اما وزیر کشاورزی دولت دونالد ترامپ ماه جاری میلادی، طرح کاهش نمک در غذاها را به تعویق انداخت و استانداردها برای استفاده از غلات در طرح تغذیه مدارس را سست‌تر کرد و اجازه توزیع شیر شیرین شده را صادر کرد.

او گفت این تغییرات به مدارس کمک خواهد کرد تا در این موارد انعطاف‌پذیرتر عمل کنند.