وزیر دولت اسرائیل: زمان کشتن بشار اسد فرا رسیده است

یوآو گالانت، وزیر مسکن اسرائیل در کنار بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر حق نشر عکس Getty Images
Image caption یوآو گالانت، وزیر مسکن اسرائیل در کنار بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر

یوآو گالانت، وزیر مسکن اسرائیل با محکوم کردن آنچه نسل‌کشی در سوریه خوانده گفته وقت کشتن بشار اسد فرا رسیده است.

به نوشته روزنامه‌های اسرائیلی، آقای گالانت که تا سال ۲۰۱۵ از فرماندهان ارتش اسرائیل بود گفت اتفاقاتی که در سوریه می‌افتند، در هفتاد سال اخیر بی‌سابقه بود: "ما در حال عبور از خط قرمز هستیم و زمانحذف بشار اسد فرا رسیده است و او جایی در این دنیا ندارد. '

اظهارات آقای گالانت که سرلشکر سابق ارتش اسرائیل است در دومین نشست بین‌المللی جنگ زمینی و لجستیک در بیت‌المقدس بیان شده است.

ژنرال گالانت فرماندهی حمله سال ۲۰۰۹ به غزه را بر عهده داشت. در این حمله نزدیک به ۱۴۰۰ فلسطینی و ۱۳ اسرائیلی جان خود را از دست دادند.

ایران و اسرائیل: دشمنانی نیازمند به یکدیگر

معاون رئیس جمهور آمریکا: تلاش ایران برای بی‌ثبات کردن اسرائیل را تحمل نمی‌کنیم

روزنامه هاآرتص نوشته است که آقای گالانت، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه را یک 'جانی نفرت‌انگیز 'خوانده و گفته است 'نه بشار اسد و نه گردانندگان او در تهران حق حیات ندارند. '

ایران در کنار روسیه مهم‌ترین حامی بشار اسد در منطقه است.

وزیر مسکن اسرائیل گفت 'قطع دم افعی (از میان برداشتن بشار اسد) به منزله رسیدن به سر این افعی در تهران است. '

روزنامه تایمز اسرائیل نوشته است که آقای گالانت در سخنرانی خود گفته است که بشار اسد و حزب‌الله لبنان تهدیدهای بزرگ‌تری نسبت به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) و سایر گروه‌های پیکارجوی سنی هستند.

وزیر مسکن اسرائیل گفته است که کشورش توان دفاع از خود را دارد ولی افزوده 'همواره باید به یاد داشته باشیم که دوستان و متحدانی داریم و برای همین مهم است که به تقویت روابطمان با آن‌ها بپردازیم. '

آقای گالانت پیش از این در مصاحبه با رادیو ارتش اسرائیل حکومت بشار اسد را بدترین حکومت از زمان آدولف هیتلر در آلمان نازی خوانده بود.

او گفته است که یک حکومت میانه‌روی سنی باید جایگزین حکومت علویبشار اسد شود.

از زمان شروع جنگ داخلی در سوریه، بیش از ۳۰۰ هزار نفر از مردم این کشور کشته شده و نزدیک به ۱۱ میلیون نفر هم آواره شده‌اند.