کبوتر 'قاچاقچی' به دام افتاد

کبتر قاچاقچی

منبع تصویر، Al-RAI

مسئولان گمرک کویت، کبوتری را به دام انداخته‌اند که در کوله‌پشتی کوچک خود مواد مخدر حمل می‌کرد. روزنامه الرای چاپ کویت نوشته که مجموع ۱۷۸ قرص در کیف کوچکی که به پشت این کبوتر وصل شده بود، پیدا شده است.

این کبوتر در نزدیکی ساختمان گمرک در نزدیک مرز عراق به دام افتاد.

عبدالله فهیمی، یکی از خبرنگاران روزنامه الرای می‌گوید که قرص‌ها از انواع کتامین بوده که برای مصارف مربوط به بی‌هوشی به کار می‌رود، اما به طور غیر قانونی از آن در مهمانی‌ها نیز استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

عبدالله فهیمی به بی‌بی‌سی گفته است که مسئولان کمرگ از قبل می‌دانستند که از کبوترها برای جابجایی مواد مخدر استفاده می‌شود، اما این اولین باری بود که مچ یکی از آنها را گرفتند.

در گذشته نیز ماموران در کشورهای دیگر به مواردی برخورده‌اند که از کبوتر برای حمل مواد مخدر سبک و گران‌قیمت استفاده شده است.

در ۲۰۱۵ محافظان زندانی در کاستاریکا کبوتری را گرفتند که با خود کوکایین و ماریجوانا در کیف کوچک زیپ‌داری که به پشتش وصل شده بود، حمل می‌کرد.

در ۲۰۱۱ نیز پلیس کلمبیا کبوتری را پیدا کرد که از فرط سنگینی محموله کوکایین و ماریجوانا نمی‌توانست از بالای ارتفاع بلند دیوار زندان بپرد.

از زمان روم باستان از کبوترها برای پیام‌رسانی و نامه‌بری استفاده می‌شده چون این پرندگان استعداد خارق‌العاده‌ای در پیدا کردن مبداء دارند.

آنها می توانند از صدها کیلومتر دورتر، خانه خود را پیدا کنند.