علامت SOS پلیس استرالیا را سردرگم کرد

حق نشر عکس WA POLICE
Image caption علامت سنگچین شده توسط خلبان هلی‌کوپتری که از بالا پرواز می‌کرد مشاهده شد

مشاهده علامت درخواست کمک (SOS) در یکی از دورافتاده‌ترین ترین نقاط استرالیا که روی زمین سنگ‌چین شده، ماموران امداد و جستجو را به تلاش برای پیدا کردن فرد یا افراد گم‌شده واداشته است.

این علامت درخواست کمک توسط خلبان هلی‌کوپتری که بر فراز منطقه پرواز می‌کرد مشاهده شد. سپس نیروی پلیس که به علت نامساعد بودن شرایط زمینی این منطقه در غرب استرلیا با پرواز به آنجا منتقل شد، عملیات جستجو برای مفقود شدگان احتمالی را شروع کرده است.

اما مقامات گفته‌اند تاکنون هیچ نشانه‌‌ای مبنی بر حضور فرد یا افراد در این منطقه پیدا نشده است. آنها از مردم درخواست کردند که در صورت یافتن هرگونه اطلاعاتی پلیس را باخبر کنند.

در چین کودکان گمشده به کمک یک اپلیکیشن جدید پیدا می‌شوند

پلیس هند در جستجوی والدین دختری است که با 'میمون‌ها' زندگی می‌کرد

۱۰۰ زن؛ 'دختر گمشده حلبچه' به خانه باز می-گردد

البته پلیس اعلام کرده است که نزدیکی محل، به فاصله حدود ۵۰۰ کیلومتری از شهر بروم، علائم کمپ دیده شده است اما مشخص نیست که از چند وقت پیش آنجا بوده است.

پلیس در بیانیه‌‌ای گفته است که هنوز در جستجوی افرادی است که احتمالا در این ناحیه مفقود شده‌اند.

پیتر ریوز، یکی از مقامات ارشد پلیس منطقه به رسانه‌های استرالیایی گفت احتمال این که علامت سنگ‌چین درخواست کمک از سال‌ها پیش آنجا بوده وجود دارد.

او در ادامه گفت: "شواهدی وجود دارد مبنی بر آنکه فردی در آنجا چادر زده اما مشخص نیست که از چند وقت پیش."

در ۲۰۱۵ یک گردشگر بریتانیایی که در یکی از نقاط دوردست کویینزلند در استرالیا گم شده بود، با نوشتن علامت کمک روی ماسه‌ها نجات یافت.

موضوعات مرتبط