طرحی برای جریمه پدر و مادرهایی که فرزندشان واکسینه نمی‌شود

واکسیناسیون کودک
توضیح تصویر،

بر اساس طرح مورد نظر پدر و مادر در صورت واکسینه نشدن کودک با جریمه رو به رو می شوند

دولت آلمان قصد دارد طرحی را به اجرا بگذارد که بر مبنای آن پدر و مادری که واکسینه شدن فرزندان خود را رد کرده‌اند تا بیش از ۲۸۰۰ دلار جریمه می‌شوند.

هرمان گروهه، وزیر بهداشت به روزنامه عامه پسند بیلت گفته است به خاطر شیوع بیماری سرخک، قانون باید سخت‌تر شود.

او افزوده است: "با ادامه مرگ و میر از سرخک، کسی نمی تواند بی تفاوت بماند."

دولت آلمان می خواهد مهدهای کودک درباره مواردی که پدران و مادران نتوانسته‌اند اسناد پزشکی دال بر واکسینه شدن کودکشان را ارائه کنند گزارش بدهند.

بر مبنای طرح جدید عدم ارائه چنین سند می‌تواند موجب اخراج بچه از مهد کودک شود. انتظار می‌رود این طرح در ماه آینده به تصویب برسد.

هفته جاری یک مادر سه فرزند در شهر اسن از سرخک درگذشت.

ایتالیا تاکنون در سال جاری نسبت به تمام طول سال ۲۰۱۶ نزدیک به سه برابر بیشتر موارد ابتلا به سرخک را ثبت کرده است.

هفته گذشته دولت ایتالیا حکم داد که والدین باید قبل از ثبت نام فرزندان خود در مدارس دولتی آنها را در برابر ۱۲ بیماری شایع واکسینه کنند.

این بیماری‌ها شامل سرخک، فلج اطفال، سیاه سرفه و هپاتیت بی است.

موسسه روبرت کخ گزارش داده است که در آلمان تا اواسط ماه آوریل سال جاری ۴۱۰ مورد سرخک ثبت شده، در حالی که در تمام طول سال ۲۰۱۶ شمار مبتلایان به این بیماری ۳۲۵ نفر بوده است.

این موسسه گفته است علاوه بر کودکان همه بزرگسالان متولد سال ۱۹۷۰ باید در برابر سرخک واکسینه شوند، مشروط بر این که تا کنون در برابر این بیماری واکسینه نشده باشند و یا اینکه فقط یک بار واکسن گرفته باشند.

مقامات ایتالیایی اخیرا آنچه را "نظریه‌های ضد علمی" می نامند در کاهش میزان واکسیناسیون پایینتر از سطح امن برای جلوگیری از شیوع بیماری ها، مقصر دانسته اند.

این نظریه ها شامل ادعایی است که سال ها است بی اعتبار دانسته می شود و می گوید بین سرخک، اوریون، واکسن سرخجه (MMR) و اوتیسم و ​​همچنین بیماری‌های روده در کودکان ارتباط وجود دارد.