مردی که از جنازه مقتولان پورتلند دزدی کرده بود بازداشت شد

جورج الوود شانگی حق نشر عکس Portland Police
Image caption آقای شانگی با اتهام سرقت، بدرفتاری با جنازه، و دستکاری مدارک و شواهد قتل روبرو است

پلیس مردی که مظنون به دزدی از جنازه ریکی بست است را بازداشت کرده است؛ ریکی بست، ۵۳ ساله، هقته گذشته هنگامی که به همراه تالیسین نامکای مشه، قصد جلوگیری از هتاکی و پرخاشگری به دو دختر نوجوان را داشت، با ضربات چاقوی جوزف جرمی کریستین، کشته شد.

پلیس ایالت اورگان آمریکا، جورج الوود شاگنی، ۵۱ ساله، در حالی بازداشت که حلقه نامزدی ریکی بست را بر دست کرده بود.

پلیس همچنین تصاویر دوربین‌های شهری را منتشر کرده که در آن جورج شاگنی در حالی که کوله پشتی ریکی بست را در دست دارد دیده می‌شود.

آقای شانگی قرار است روز دوشنبه (پس فردا - پنجم ژوئن) در دادگاه حاضر شود؛ اتهام او سرقت، بدرفتاری با جنازه، و دستکاری مدارک و شواهد قتل است.

پلیس اورگان گزارش کرده حلقه ازدواج و کوله‌پشتی ریکی بست را از مظنون پس گرفته اما هنوز تلفن همراه و کیف پول او را پیدا نکرده است.

حق نشر عکس Portland Police
Image caption پلیس همچنین تصاویر دوربین‌های شهری را منتشر کرده که در آن جورج شاگنی در حالی که کوله پشتی ریکی بست را در دست دارد دیده می‌شود.
حق نشر عکس Vajra Alaya-Maitreya
Image caption تالیسین نامکای-مشه (راست) به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده بود و ریکی بست، ۵۳ ساله، پدر چهار فرزند و کهنه سرباز ارتش آمریکا بود

این واقعه سه شنبه‌گذشته در پورتلند روی داد، هنگامی که جرمی جوزف کریستین، ۳۵ ساله، در قطار شهری به دو دختر نوجوان که یکی از آنها روسری بر سر داشته گفت: "شما بی‌مصرفید. باید خودتان را بکشید. به عربستان برگردید."

دقایقی بعد، ریکی بست، ۵۳ ساله، به همراه تالیسین نامکای مشه، ۲۳ ساله، و یک مرد جوان دیگر تلاش کردند جرمی جوزف کریستین را از پرخاشگری علیه این دختران بازدارند که او با چاقو به آنها حمله کرد.

در این درگیری تالیسین نامکای مشه و ریکی بست کشته شدند و مرد جوان دیگری از ناحیه گردن چاقو خورد اما جان سالم به در برد.

جرمی جوزف کریستین دقایقی بعد بازداشت شد و روز جمعه گذشته به دادگاه برده شد تا تفهیم اتهام شود؛ او به قتل دو نفر، اقدام به قتل یک مرد دیگر، هتاکی و پرخاشگری نژادپرستانه متهم است.

او که به گزارش پلیس سوابق "رفتارهای نژادپرستانه" و ابراز عقاید "سفیدپوست‌پرستی" دارد، در دادگاه فریاد سر داد که: "شما بگویید تروریسم، اما من اعمالم را میهمن پرستی می‌دانم."

بیشتر بخوانید:

حق نشر عکس Reuters
Image caption جرمی جوزف کریستین در دادگاه فریاد زد: "اگر از آزادی ما خوشتان نمی‌آید، از این مملکت بروید"