پسر شیری که به دست دندانپزشک آمریکایی کشته شده بود شکار شد

Six-year-old Xanda lion

منبع تصویر، Bert Duplessis/Fish Eagle Safaris

توضیح تصویر،

شاندا هم احتمالا قربانی یک شکار تفریحی شده است

شاندا، پسر شش ساله سیسیل، شیر نری که شکار آن دو سال پیش موجی از خشم علیه یک دندانپزشک آمریکایی به راه انداخته بود، به سرنوشت پدرش دچار شده و احتمالا قربانی یک شکارچی متمول دیگر شده است.

روز پنجشنبه (۲۰ ژوئیه - ۲۹ تیر) گزارش شد که شاندا، که به تازگی وارد شش سالگی شده بود در بیرون محوطه پارک ملی هوانگی در شمال زیمباوه و در جریان یک شکار تفریحی کشته شده است.

این شیر نر که پسر سیسیل، معروفترین شیر زیمباوه بود به دور گردنش یک مکان یاب الکترونیکی داشت که محققان دانشگاه آکسفورد آن را نصب کرده بودند.

اندرو هاردینگ، گزارشگر بی بی سی آفریقا می گوید با ورود شاندا به شش سالگی او به لحاظ قانونی واجد شرایط شکار تفریحی شده بود.

شکارچیان تفریحی با پرداخت هزاران دلار و استخدام شکارچیان حرفه ای، هر سال در قالب تورهای شکار به آفریقا می روند و با اخذ مجوزهایی که گاه حدود ۵۰ هزار دلار بها دارد به شکار حیوانات بزرگی چون شیر و فیل می روند.

منبع تصویر، AFP PHOTO / ZIMBABWE NATIONAL PARKS

توضیح تصویر،

در تراژدی دردناک، شاندا هم به سرنوشت تلخ پدرش سیسیل دچار شد

دو سال پیش دقیقا در همین ایام بود که مقامات سازمان حفاظت از حیات وحش زیمبابوه اعلام کردند والتر جیمز پالمر، دندانپزشک ثروتمند آمریکایی که برای بازدید و شکار به زیمبابوه سفر کرده بود، با تیر و کمان یک شیر متعلق به پارک ملی هوانگی را زخمی کرد و سپس آن را به ضرب گلوله کشت.

این جهانگرد آمریکایی با کمک یک شکارچی محلی و بستن طعمه به پشت خودرو خود، سیسیل، شیر مشهور این پارک را به خارج از پارک کشاند و سپس به عنوان شکار، آن را با تیروکمان هدف قرار داد. شیر زخمی از محل گریخت و آقای پالمر و شکارچی محلی به مدت چهل ساعت آن را تعقیب کردند و سپس با شلیک گلوله کشتند.

بیشتر بخوانید

سیسیل، شیر نر سیزده ساله، به خاطر یال سیاهرنگ خود شهرت داشت و هر سال حدود پنجاه هزار نفر برای بازدید از پارک و دیدن سیسیل به این منطقه سفر می‌کردند. بیش از نیم از آنان از خارج از زیمبابوه برای دیدن سیسیل به این پارک می‌آمدند.

منبع تصویر، Photoshot

توضیح تصویر،

شکار سیسیل، پدر شاندا، دو سال پیش و با برملا شدن هویت دندانپزشک آمریکایی، با اعتراض های جهانی روبرو شد