حزب‌الله و نیروهای دولتی سوریه با پیکارجویان در مرز لبنان درگیر شدند

تصاویر حزب الله

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

حزب الله لبنان تصاویری را از محل درگیری منتشر کرده است

نیروهای گروه حزب‌الله لبنان و نیروهای دولت سوریه روز جمعه، ۲۹ تیر (۲۱ ژوئیه) عملیات مشترکی را علیه گروه‌های مخالف حکومت سوریه در مرز این کشور با لبنان آغاز کردند. همزمان، منابع حزب‌الله از کشته شدن دو تن از شبه‌نظامیان این گروه در کمینی در ارتفاعات منطقه خبر داده‌اند.

دفتر تبلیغات رسانه‌ای حزب الله با اعلام این خبر، تصاویری ویدیویی از این منطقه منتشر کرده که ستون‌های دود را بر فراز تپه‌های محل درگیری نشان می‌دهد.

چند گروه پیکارجوی مخالف حکومت سوریه در این منطقه فعالیت دارند. از جمله گروه های فعال در این منطقه جبهه نصرت مرتبط با شبکه القاعده است.

حزب‌الله لبنان اعلام کرده که دو تن از نفراتش در عملیات عرسال کشته شده‌اند.

گروه‌های مسلح در این منطقه طی سال‌های اخیر به عنوان تهدیدی برای امنیت مرزی لبنان تلقی شده‌اند. ارتش لبنان نیروهای خود در منطقه را تقویت کرده اما به نظر نمی‌رسد در این عملیات شرکت داشته باشد.

همزمان، خبرگزاری دولتی سوریه - سانا - در خبری در همین زمینه به نقل از شبکه تلویزیونی المنار نوشته است که "مقاومت ملی لبنان" عملیاتی را جهت پاکسازی منطقه عرسال از "تروریست ها" به اجرا گذاشته است.

سانا می افزاید که در این عملیات، مواضع و محل استقرار "گروه‌های تروریستی" از جمله جبهه نصرت در ارتفاعات منطقه هدف توپخانه و موشک‌های حزب الله قرار گرفته است.

به نوشته سانا، توپخانه ارتش لبنان هم یک "گروه از تروریست‌ها" را که در صدد فرار بودند زیر آتش گرفته و آنان را کشته است.

منطقه عرسال و دره بقاع لبنان محل فعالیت شبه‌نظامیان چند گروه پیکارجو از جمله جبهه نصرت است. ماه گذشته نظامیان لبنانی هنگام گشت زنی در این منطقه هدف حمله انتحاری قرار گرفتند.

هزم