تاکید ترامپ بر برخورداری از حق 'عفو'

دونالد ترامپ

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

واشنگتن پست گزارش کرده آقای ترامپ در حال بررسی استفاده از عفو ریاست جمهوری برای اعضای خانواده، دستیاران و حتی شخص خود است

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که از "قدرت کامل" برای عفو افراد برخوردار است.

این تاکید امروز شنبه ۲۲ ژوییه (۳۱ تیر) و در شرایطی صورت گرفته که واشنگتن پست گزارش کرده آقای ترامپ در حال بررسی استفاده از عفو ریاست جمهوری برای اعضای خانواده، دستیاران و حتی شخص خود است.

سناتور مارک وارنر، یک سخنگوی حزب دموکرات، گزارش های منتشر شده در این زمینه را به شدت "آزاردهنده" دانسته است.

دستگاه های نظارتی ایالات متحده، در میانه رسیدگی به شواهد حاکی از احتمال تبانی میان تیم دونالد ترامپ و دولت روسیه هستند.

بیشتر بخوانید:

سازمان های اطلاعاتی آمریکا معتقدند روسیه کوشیده است با دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، به روی کار آمدن دونالد ترامپ کمک کنند.

دولت روسیه و آقای ترامپ، این اتهامات را تکذیب می کنند.

طبق قوانین ایالات متحده، رئیس جمهور این کشور می تواند پیش از اثبات مجرم بودن یک فرد یا حتی پیش از تفهیم اتهام، افراد را "عفو" کند.

آقای ترامپ امروز شنبه در توییتر خود نوشت "همه موافقند که رئیس جمهور از قدرت کامل برای عفو افراد برخوردار است" و افزود: "تنها جرمی که تاکنون اثبات شده، درز اطلاعات علیه ماست".

کمیته قضایی سنای ایالات متحده اعلام کرده که دونالد ترامپ پسر، فرزند رئیس جمهوری، و پل مانافورت، عضو ستاد انتخاباتی او دوشنبه ٢٤ ژوئیه برای "ادای توضیحاتی" در برابر این کمیته حضور خواهند یافت.

همچنین، به گزارش شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا، قرار است جارد کوشنر، داماد رئیس جمهوری نیز روز دوشنبه آینده برای ادای شهادت در برابر کمیته اطلاعات سنای آمریکا حاضر شود. براساس این گزارش، این جلسه "پشت درهای بسته" برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

خبر احضار نزدیکان آقای ترامپ به کنگره در شرایطی انتشار یافته که کنگره آمریکا به تحقیقات خود در مورد احتمال ارتباط برخی اعضای خانواده و ستاد انتخاباتی وی با روسیه ادامه می دهد.

هفته گذشته انتشار گزارشی در مورد ملاقات دونالد ترامپ پسر با فردی که رسانه‌ها او را یکی از وکلای دولت روسیه معرفی کردند بار دیگر باعث جلب توجه به این موضوع شد.

گفته شده که در این ملاقات فرد دیگری نیز حضور داشته که ممکن است مامور اطلاعاتی دولت روسیه باشد.

پل مانافورت و جارد کوشنر هم در این ملاقات حضور داشته اند.