داماد ترامپ در جلسه تحقیق سنا شهادت داد

جارد کوشنر

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

جلسه کمیته اطلاعاتی سنا به منظور بررسی اتهام تبانی آقای کوشنر با افراد وابسته به دولت روسیه قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پشت درهای بسته برگزار شد

جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ، در جلسه تحقیق مجلس سنا در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شهادت داد.

داماد رئیس جمهور آمریکا پس از خروج از جلسه سنا گفت: "تمام کارهای من درست بودند و در چارچوب روند عادی کارزار انتخاباتی صورت گرفتند."

جلسه کمیته اطلاعاتی سنا به منظور بررسی اتهام تبانی آقای کوشنر با افراد وابسته به دولت روسیه قبل از انتخابات ریاست جمهوری، امروز ۲۴ ژوییه (۲ مرداد) و پشت درهای بسته برگزار شد.

جارد کوشنر در سخنانی در محل کاخ سفید بعد از جلسه کمیته اطلاعاتی سنا گفت که در این جلسه "کاملا شفاف بوده" "تمام اطلاعات درخواستی را ارئه کرده است".

داماد دونالد ترامپ تاکید کرد: "بگذارید کاملا روشن بگویم. من با روسیه تبانی نکردم. هیچ کس دیگر را هم در تیم انتخاباتی ]دونالد ترامپ] نمی شناسم که این کار را کرده باشد. من هیچ رفتار نامناسبی انجام ندادم."

آقای کوشنر باید فردا برای ادای شهادت در مورد اقدامات خود قبل از انتخابات ریاست جمهوری، در مقابل یک کمیته تحقیق مجلس نمایندگان هم حاضر شود.

جارد کوشنر، پیش از برگزاری امروز جلسه سنا تاکید کرده بود تماس "غیرمعقولی" با مقام‌های روسی نداشته و برای فعالیت‌های اقتصادی خود به "منابع مالی روسی" تکیه نکرده است.

سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، به طور مشترک تحقیقاتی را درباره اتهامات مطرح شده علیه آقای کوشنر آغاز کرده اند.

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، به طور مشترک تحقیقاتی را درباره اتهامات مطرح شده علیه آقای کوشنر آغاز کرده اند

جارد کوشنر ۳۶ ساله، همسر ایوانکا ترامپ و از مشاوران ارشد رئیس جمهور آمریکاست.

او در تب و تاب مبارزات انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال گذشته، مدیریت استراتژی تبلیغات دیجیتال را بر عهده داشت.

حدود دو ماه پیش، روزنامه‌های آمریکایی واشنگتن پست و نیویورک تایمز مدعی تماس داماد دونالد ترامپ با دولت روسیه شده بودند.

از جمله موارد ادعاهای مطرح شده این بود که در ماه دسامبر ۲۰۱۶، جارد کوشنر از سرگی کیسلیاک، سفیر روسیه در آمریکا خواسته بود تا یک خط ارتباطی محرمانه برای ارتباط با کاخ کرملین برقرار کند.

بر این اساس، این خط تماس محرمانه برای مذاکره در مورد سوریه و سایر سیاست‌ها پیشنهاد شده بود.

روزنامه نیویورک تایمز البته در همان موقع نوشته بود که چنین خط ارتباطی، درعمل شکل نگرفته است.

در پاسخ، وکلای آقای کوشنر اعلام کردند که موکلشان آماده است تا اطلاعات مربوط به دیدار با آقای کیسلیاک را در اختیار نمایندگان کنگره آمریکا بگذارد.

آنها در عین حال گفتند که آقای کوشنر تماس‌های تلفنی با آقای کیسلیاک در حد فاصل ماه‌های آوریل تا نوامبر (پیش از برگزاری انتخابات آمریکا) را به یاد نمی‌آورد.