ترامپ 'به زودی' تکلیف وزرات دادگستری را روشن می کند

جف سشنز

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

آقای ترامپ گفته رفتار آقای سشنز نسبت به رئیس‌جمهور "بسیار غیرمنصفانه" بوده است

دفتر ریاست جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که "به زودی" در مورد سرنوشت جف سشنز وزیر دادگستری آمریکا تصمیم خواهد گرفت.

آقای ترامپ اخیرا به انتقاد شدید از عملکرد وزیر دادگستری پرداخته که احتمال برکناری آقای سشنز را از پست وزارت تقویت کرده است.

دونالد ترامپ امروز سه شنبه ۲۵ ژوییه (۳ مرداد) در حساب توییتر خود، عملکرد جف سشنز در پی گیری موضوع "جرایم هیلاری کلینتون" را "بسیار ضعیف" توصیف کرد.

هیلاری کلینتون، در زمانی که وزیر امور خارجه آمریکا بود، بر خلاف قوانین فدرال از سرور شخصی برای نگهداری ایمیل‌های کاری استفاده کرده و به این ترتیب، آنها را در مقابل هک شدن آسیب پذیر کرده بود.

رئیس جمهور آمریکا پیشتر هم اعلام کرده بود که از عملکرد جف سشنز در کنار کشیدن خود از تحقیقات پلیس فدرال آمریکا راجع به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ناراضی است.

او افزوده بود که اگر می‌دانست وزیر دادگستری خود را از این تحقیقات کنار می‌کشد، او را برای این سمت انتخاب نمی‌کرد.

آقای ترامپ در اظهارنظری جداگانه، به نیویورک تایمز گفته بود رفتار آقای سشنز نسبت به رئیس‌جمهور "بسیار غیرمنصفانه" بوده است.

آنتونی اسکاراموچی، مدیر ارتباطات کاخ سفید، امروز اعلام کرد "به زودی" در مورد سرنوشت جف سشنز تصمیم گیری خواهد شد.

وی به خبرنگاری که گفت "واضح است آقای ترامپ می خواهد آقای سشنز برود" پاسخ داد: "با توجه به سطح موجود تنش در روابط که علنی شده، احتمالا حق با شماست".

هفته پیش، جف سشنز در پاسخ به خبرنگاری که پرسید آیا قصد استعفا ندارد گفته بود به شغل خود "افتخار" می کند و افزوده بود: "قصد دارم تا زمانی که صلاح باشد به خدمت در این شغلم ادامه دهم."

وی مدتی پیش، بعد از تایید آنکه پیش از انتخابات ریاست جمهوری با سفیر روسیه ملاقاتی داشته، خود را از تحقیقات درباره مداخله روسیه در انتخابات آمریکا کنار کشید.