حمله هوایی ائتلاف عربستان به هتلی در یمن بیش از ۳۵ کشته داد

محل بمباران شده در نزدیک صنعا

منبع تصویر، Reuters

به گزارش مسئولان بیمارستانی و رسانه‌های محلی در حمله هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به هتلی در یمن دست کم ۳۵ نفر کشته شده‌ا‌ند.

گزارش شده است که این حمله در حومه صنعا، پایتخت، صورت گرفته و هتلی که هدف قرار گرفته در منطقه "أرحب" در حدود ۲۰ کیلومتری شمال پایتخت است.

هم‌زمان گزارش شده است که حملاتی مشابه علیه شورشیان در جنوب شرقی این منطقه نیز صورت گرفته است.

به گفته رئیس هلال احمر صنعا امدادگران درحال بیرون آوردن اجساد بیشتری از خرابه‌های ساختمان دو طبقه‌ هتل هستند که و نزدیک مقر حوثی‌ها بوده است.

تاکنون نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی که از دولت عبد ربه منصور هادی در مقابل شورشیان حوثی، حمایت می‌کنند واکنشی به این گزارش‌ها نشان نداده‌اند.

به گزارش سازمان ملل متحد از زمان شروع حملات عربستان و متحدانش به یمن در ماه مارس سال ۲۰۱۵ تا کنون بیش از ۸۱۶۷ نفر در درگیرهای یمن کشته و بیش از ۴۶ هزار نفر زخمی شده‌اند.

همچنین گزارش شده است که بیش از ۲۰ میلیون نفر به نوعی محتاج کمک‌های انسان‌دوستانه هستند.

اینوضعیت از سویی باعث بروز یک فاجعه غذایی و از سوی دیگر منجر به شیوع وبا در یمن شده است. از چهار ماه پیش که شیوع سریع و گسترده این بیماری اعلام شد، حدود دو هزار نفر در یمن به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

کمی بیش از یک هفته پیش سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که تعداد افراد مشکوک به ابتلا به وبا در یمن به بیش از نیم میلیون نفر رسیده است. براساس اعلام این سازمان، وبا در بعضی مناطق یمن به سرعت شیوع یافته است. سازمان بهداشت جهانی می‌گوید روزانه حدود پنج هزار مورد جدید ابتلا در یمن ثبت می‌شود. وبا بیماری عفونی اسهالی است که با خوردن غذا یا آب آلوده به فرد منتقل می‌شود.