'موهایم را رنگ کردم که سرکار من را جدی بگیرند'

صد زن حق نشر عکس Eileen Carey

یک مدیر ارشد در سیلیکون ولی می‌گوید راز پیشرفت او در محیط کار این بوده که موی بلوندش را قهوه‎ای کرده و کفش پاشنه بلند و لنز چشم را کنار گذاشته است.

سیلیکون ولی نام منطقه‌ای در نزدیکی سانفرانسیسکوی آمریکاست،که بسیاری از شرکت‌های معتبر تکنولوژی در آن قرار دارند.

ایلین کری یک مدیرعامل موفق سی و چند ساله با موهای قهوه‌ای و عینکی است. ولی ظاهر او همیشه اینطور نبود.

او می گوید: "اولین بار به خاطر نصیحت زنی در بخش سرمایه گذاری مالی موهایم را رنگ کردم."

به او گفته شد سرمایه گذارانی که او به آنها رجوع می کنند ترجیح می دهند به جای یک زن بلوند با یک زن مو قهوه‌ای سرو کار داشته باشند.

او می گوید:"به من گفتند برای جلب این سرمایه گذاری بهتر است موهایم را قهوه‌ای کنم چون مدیران زن مو قهوه‌ای را بهتر تحویل می گیرند."

الگوی به رسمیت شناختن و یا تحویل گرفتن افراد فرضیه‌ای است که می گوید مردم به دنبال تجارب آشنا می گردند، به عبارتی دیگر هنگام تصمیم گیری و ریسک افرادی را که با آنها احساس راحتی بیشتری دارند ترجیح می دهند.

ایلین می‌گوید وقتی موهایش بلوند بود او را با الیزابت هولمز مقایسه می کردند که شرکتش به نام ترانوس سابقه جنجالی دارد.

"احساس می کردم که با موی قهوه ای کمی مسن تر به نظر می آیم و در نتیجه مرا جدی تر می گرفتند."

حق نشر عکس Eileen Carey
Image caption ایلین کری قبلا موی بلوند داشت و لنز چشم استفاده می کرد

او در شرکت خود به نام گلاس‎بریکر که در زمینه دادن مشاوره برای پیشرفت و تنوع نیروی کار موسسات فعالیت دارد، با زنان بلوند دیگری آشنا شده که موی خود را قهوه ای کرده اند.

ایلین می گوید:"ما در مورد این موضوع صحبت کردیم که در مورد زنان بلوند نوعی بت سازی وجود دارد. مثلا اگر موی بلوند داشته باشم در یک بار توجه بیشتری جلب خواهم کرد. اما برای موفقیت در محیط صنعت فناوری جدید می خواهم کمترین توجه را جلب کنم، بخصوص توجهی که جنبه های سکسی داشته باشد."

و البته موضوع فقط رنگ مو نیست. ایلین به جای لنز عینک می زند و می گوید در محیط کار لباس های بسیار گشاد و نه چندان زنانه ای می پوشد که به هیچ وجه جلب توجه نکنند.

او می گوید در محیط کار او که مردسالار است، ظاهر قبلی‌اش باعث می شد که مردان بیشتر با او لاس بزنند.

"من می خواهم که دیگران به عنوان یک مدیر تجاری به من نگاه کنند و نه یک وسیله جنسی. این حد و مرزها هنوز هم در این محیط به کرات شکسته می شوند."

با این وجود ایلین اذعان دارد که آزار جنسی زنان در محیط کار و سایر اماکن عمومی بسیار رایج است.

او می گوید:"در رشته کاری ما در زمینه آزار جنسی یک مشکل جدی وجود دارد."

به گفته او در جشنی که اخیرا برای مدیران ارشد شرکت برگزار شد همه پیشخدمت ها مدل های زن جوان بودند و "مثل پریان لباس پوشیده بودند."

او می گوید بعنوان یکی از معدود زنان حاضر در این مهمانی فقط او و اقلیت محدود دیگری معتقد بودند که این شیوه جشن گرفتن نه درست و نه حرفه ای است.

حق نشر عکس Eileen Carey
Image caption گلاسبریکر به شرکت های دیگر نرم افزارهایی می فروشد که کارشان تقویت و ایجاد تنوع در نیروی کار است

او می گوید مادرش در مورد مسایل جنسیتی و تفاوت های زن و مرد روی او تاثیر فراوانی داشته است. هم مادر و هم خاله ایلین در دهه هشتاد میلادی فعالان فمینیست بودند.

"مادرم همیشه موهای کوتاه دارد، هیچگاه آرایش نمی کند، هیچگاه کفش پاشنه بلند و یا پیراهن نمی پوشد. او همیشه همینطور بوده."

در گذشته ایلین به آرایشگاه می رفت، موهایش را آرایش و ناخن هایش را مانیکور می کرد. اما امروزه می گوید "دختر حلال زاده مادرم شدم، دوست ندارم آرایش کنم و یا کفش پاشنه بلند بپوشم. دوست دارم سر کار راحت باشم."

ایلین می گوید برخلاف دخترانی که در خانواده‌ها و فرهنگ‌های سنتی پرورش یافته‌اند هیچ فشاری احساس نمی کند که حتما ظاهر زنانه ای داشته باشد. "من خوش شانس بودم که از سالهای اول در محیط پرورشی ام این کلیشه‌های جنستی را نداشتم."

با در نظر گرفتن اینکه در ماههای اخیر گزارش‌هایی در مورد شیوع برخوردهای جنسیتی در شرکت‌های فناوری مثل اوبر و یا گوگل منتشر شده ایلین می گوید کارمندان باید به خاطر داشته باشند که آنها در مورد انتخاب محل کار و شغل خود قدرت انتخاب دارند.


صد زن

فصل صد زن ۲۰۱۷ بی‌بی‌سی فارسی در مورد زنان، شخصیت‌های تاثیر‌گذار و دغدغه‌های آنها است. این مجموعه شامل مطالب متنوعی از جمله گفت‌‌وگو‌، گزارش و یادداشت از زنان در نقاط مختلف جهان است. عبور از سقف شیشه‎ای، امنیت زنان هنگام استفاده از وسائل نقلیه، تبعیض در ورزش و علت بی‌سوادی زنان و راه حل‌های برای مقابله با آن تنها بخشی از موضوعاتی هستند که در این فصل از ویژه برنامه‌های صد زن به آن می‌پردازیم.

با ما همراه شوید، در تلویزیون، وب‌سایت و رادیو. همچنین ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید، فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و یوتیوب.

با هشتگ #صدزن در بحث‌های ما شرکت کنید.


حق نشر عکس Eileen Carey
Image caption ایلین کری دیگر در محیط کار کفش پاشنه بلند نمی پوشد

او می‌گوید تلاش برای تغییر فرهنگ حاکم بر یک شرکت از داخل و به تنهایی می تواند دشوار باشد و ممکن است کارکنان را در موضع ضعیفی قرار دهد.

اگر کسی بخواهد تلاش کند و یک شرکت را تغییر دهد"و یا می خواهد جهان خارج نیز متحول شود ممکن است به بهای فدا کردن زندگی حرفه ای او تمام شود. متاسفانه این شیوه ای است که می توان رفتار و فرهنگ شرکت ها را تغییر داد."

به گفته او در غیراینصورت "هدفتان باید این باشد که هر کجا که هستید موفق باشید."

شرکت هایی که زنان را در سطح مدیریت و تصمیم گیری راه نمی دهند نمی توانند زنان را حفظ کنند و در دراز مدت پیروز نخواهند شد.

"به آمارها نگاه کنید. به ترکیب مدیران دقت کنید. با زنانی که آنجا کار می کنند صحبت کنید. اگر آن شرکت جایی به نظر نمی رسد که شما بتوانید به حداکثر ظرفیت های خود برسید آنجا کار نکنید."

موضوعات مرتبط