پلیس لندن انفجار مترو را 'حادثه تروریستی' خواند

انفجار لندن

منبع تصویر، Reuters

انفجار یک بمب ساعتی در متروی لندن باعث زخمی شدن و سوختن ۲۲ تن از مسافران شد.

کارشناسان پلیس می‌گویند بمب کارگذاشته شده به طور ناقص عمل کرده و فقط شعله‌های ناگهانی آتش باعث صدمه دیدن مسافران شده است. پلیس حادثه را "تروریستی" توصیف کرده است.

گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته است بمب‌گذاری متروی لندن کار یکی از دسته‌های این گروه بوده است.

کارشناسان امنیتی می‌گویند اگر بمب کار گذاشته شده در متروی لندن به طور کامل عمل می‌کرد، تمام افرادی که در واگن قطار نزدیک آن بودند، کشته یا نقص عضو می‌شدند.

مسافران این ایستگاه مترو در جنوب غربی لندن ابتدا صدای انفجار شنیدند، بعد شعله‌های آتش را دیدند و دود واگن مترو را پر کرد.

پلیس می‌گوید که بمب ساعتی، دست‌ساز بوده است.

تصاویر داخل واگن، سطلی سفید را نشان می‌دهد که داخل کیسه سوپرمارکت قرار داشته و بخشی از آن سوخته، اما انفجار و آتش‌سوزی به واگن خسارت چندانی وارد نیاورده است.

در همین حال دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره حادثه قطار لندن توییتی کرده که باعث انتقاد ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا شده است.

دونالد ترامپ نوشته که پلیس لندن مظنونان انفجار امروز متروی لندن را می‌شناخته است. ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا هم در واکنش گفته گمان نمی‌کند این حدس و گمان‌ها کمکی به وضعیت نمی‌کند.

گاهشمار حوادث مرگبار امسال:

منبع تصویر، @cupid5tunt

توضیح تصویر،

پیتر یکی از مسافرانی است که بخشی از پیشانی و موهایش سوخته است

حادثه در ساعت پررفت‌وآمد روز و در ایستگاه پارسونزگرین اتفاق افتاده است. مسافران در پی حادثه سراسیمه و هراسان واگن و ایستگاه را ترک کردند.

پیترکرولی، یکی از مسافران که هنگام حادثه با تلفن صحبت می‌کرده، به بی‌بی‌سی گفت که اول صدای بلند انفجار را شنیده و سپس یک گلوله آتش به آن طرف صورتش برخورد کرده که گوشی تلفن را گرفته بوده است.

او می‌گوید که بیشتر آدم‌ها صورتشان سوخته بود اما مردی را هم دیده بود که پشت کتش جزغاله شده بود.

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

یکی از مسافرانی که صورتش زخمی و سرپایی درمان شده است

اداره امداد و نجات لندن گفته که ۱۸ نفر در این حادثه مجروح شده‌ اند، اما جراحت هیچ کدام از آنها خطرناک یا جدی نبوده است.

پلیس لندن از مردم خواسته که از ایستگاه محل وقوع انفجار فاصله بگیرند.

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، با زخمی‌ها ابراز همدردی کرده و صادق خان، شهردار لندن گفته است که "ما هیچ گاه تسلیم تروریسم نخواهیم شد."