'نیروهای دموکراتیک سوریه': نیروهای روس و سوری به ما حمله کردند

نیروهای دموکراتیک سوریه

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

پس از شکست‌های داعش در رقه، شورای نظامی دیرالزور، وابسته به نیروهای دموکراتیک سوریه، عملیاتی جدید را علیه داعش آغاز کرد

گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه، که ائتلافی از گروه‌‌های شبه نظامی به محوریت نیروهای کرد است، می‌گوید موردحمله نیروهای سوری و روسی قرار گرفته.

این گروه، که تحت حمایت آمریکاست، می‌گوید شش نفر از نیروهایش در حمله هواپیماهای روسی و نظامیان سوری، در استان دیرالزور سوریه، زخمی شده‌اند.

نیروهای دموکراتیک سوریه با صدور اطلاعیه‌ای حکومت سوریه را متهم کرده اند که می‌خواهد در نبرد آنها با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) "اخلال کند".

استان دیرالزور آخرین منطقه سوریه است که داعش هنوز در آن حضور قوی و گسترده‌ای دارد.

در روزهای گذشته نیروهای دموکراتیک سوریه از شمال، و نیروهای حامی بشار اسد از غرب علیه مواضع داعش در استان دیرالزور پیشروی کرده اند و خطوط استقرار نیروهای آنها به یکدیگر نزدیک شده است.

در سال‌های اخیر، ائتلاف حامیان بشار اسد و ائتلاف به محوریت کردها با حمایت آمریکا، عمدتا با اسلام‌گرایان افراطی یا دیگر شورشیان مسلح درگیر بوده‌‌اند، هرچند در ماه‌های گذشته خبرهایی نیز از درگیری آنها گزارش شده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه در بیانیه خود گفته‌اند حملاتی مانند آنچه گفته شده سوریه و روسیه علیه آنها انجام داده‌اند، "توانی را که باید صرف مبارزه با تروریسم شود تلف می‌کند و در را به روی درگیری‌های فرعی می‌گشاید".

پیش از این فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه در دیرالزور درباره روبه رو شدن با نیروهای سوری در این منطقه گفته بود: "ما انتظار درگیری با نیروهای دولت سوریه را نداریم، اما اگر به ما شلیک کنند جوابشان را می‌دهیم."

در ماه ژوئن، وقتی نیروهای دموکراتیک سوریه ارتش سوریه را به بمباران مواضع خود متهم کردند آمریکا یک هواپیمای نظامی سوری را سرنگون کرد.