'قصه ندیمه'؛ برنده مهم‌ترین جوایز امی

امی حق نشر عکس Getty Images
Image caption الیزابت ماس جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد

در شصت و نهمین دوره جوایز امی ( Emmy) که در لس‌آنجلس برگزار شد مجموعه تلویزیونی قصه ندیمه ( The Handmaid's Tale) محصول شرکت هولوموفق به کسب مهمترین جوایز امی شد.

قصه ندیمه موفق به دریافت ۵ جایزه از جمله بهترین سریال درام، بهترین بازیگر زن برای الیزابت ماس و بهترین بازیگر مکمل زن برای ان داود شد.

این مجموعه با اقتباس از کتابی با همین عنوان نوشته مارگارت اتوود، نویسنده و شاعر کانادایی تهیه شده و دنیایی دیستوپیایی (ویران‌شهری) را به تصویر می‌کشد که در آن زن‌ها از داشتن هرگونه قدرت، شغل،‌ مال یا ثروت محروم هستند و حتی در تعیین سرنوشت خود نقشی ندارند. در قصه ندیمه،‌ زن‌ها برده‌ها و اموالی در دست مردان هستند.

دروغ های کوچک بزرگ ( Big Little Lies) محصول اچ بی او HBO در میان سریال‌های کوتاه نیز با دریافت ۵ جایزه از جمله جوایز بازیگری برای نیکول کیدمن و لورا درن شب خوبی را پشت سر گذاشت.

نیکول کیدمن هنگام دریافت این جایزه گفت: "قدرت تلویزیون ما را مبهوت کرده است. شما به ما اجازه دادید وارد خانه هایتان شویم، اما علاوه بر جنبه سرگرم کننده، این برنامه از موضوع مهمی نیز برخوردار است."

حق نشر عکس Getty Images
Image caption نیکول کیدمن و ریس ویدراسپون بازیگران سریال دروغ‌های کوچک بزرگ

یکی از نکات جالب این دوره از مراسم امی که به دستاوردهای تلویزیونی اختصاص دارد آن است که مجموعه وست‌ورلد (Westworld)با آنکه در ۲۲ رشته نامزد شد حتی یک جایزه هم دریافت نکرد.

سریال معاون رئیس جمهور (Veep) که آن هم تولید اچ‌بی‌او است، جایزه بهترین سریال کمدی را گرفت.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption جولیا لوییز دریفوس برای ششمین سال پیاپی جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی زن را در بخش کمدی گرفت

جولیا لوییز دریفوس که در این سریال نقش رئیس جمهور را بازی می کند، برای ششمین سال پیاپی جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی زن را در بخش کمدی گرفت.

مراسم امسال خالی از طعنه های طنزآمیز سیاسی نبود.

استیون کولبرت، میزبان مراسم و چند نفر برندگان جوایز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را دست انداختند.

حق نشر عکس AFP/Getty

الک بالدوین هنگام دریافت جایزه‌اش برای بهترین بازیگر مرد نقش مکمل گفت: "آقای ترامپ این هم جایزه امی شما."

الک بالدوین بارها از دونالد ترامپ در شوی تلویزیونی پخش زنده شنبه شب تقلید کرده و مورد استقبال فراوان بیننده‌ها قرار گرفته است.

این بار اشاره او به یکی از مشاغل پیشین آقای ترامپ به عنوان میزبان برنامه تلویزیونی اپرنتیس بود و اینکه هیچگاه برای کارش موفق به دریافت جایزه نشده بود.

حق نشر عکس AFP
Image caption شان اسپایسر با شوخی در مورد اظهارات پیشین خود همه را متحیر کرد

شان اسپایسر، سخنگوی سابق کاخ سفید نیز با سخنرانی‎اش همه را متحیر کرد.

"مراسم امی امشب بیشترین تعداد تماشاگر را به خود جلب کرده است."

منظور او ادعای جنجال برانگیز خودش در مورد مراسم تحلیف دونالد ترامپ بود که در آن رسانه ها را متهم کرد که تصاویر گرفته شده از مراسم تحلیف را به گونه‌ای گرفته‌اند تا تعداد شرکت کنندگان در کمتر از حد واقعی به نظر برسد.

سریال بازی تاج و تخت که برای دو سال پیاپی بیشترین جوایز امی را دریافت کرده بود، امسال واجد شرایط نامزدی نبود زیرا قسمت‌های تازه آن در فرصت زمانی که معین شده بود پخش نشد.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption نیکول کیدمن در لباسی از کلوین کلاین به مراسم آمد
حق نشر عکس Getty Images
Image caption اوان ریچل وود، نامزد دریافت بهترین بازیگر زن در سریال وست‌وود شد اما جایزه را نبرد.