تجاوز به دختر ۱۰ ساله هندی؛ عموی دوم هم دستگیر شد

تبلیغات ضد آزار جنسی حق نشر عکس Getty Images
Image caption فعالان حقوق کودک می گویند ۵۰ درصد عاملان تجاوز کودکان افرادی هستند که که قربانیان یا آن هارا می شناسند یا "قابل اعتماد" هستند

گزارش شده است که عموی دوم یک کودک ۱۰ ساله هندی که ماه گذشته نوزادی به دنیا آورد به اتهام تجاوز به او دستگیر شده است.

پلیس گفته است این مرد، برادر جوانتر عموی دیگر این کودک است که پیشتر و او هم نیز به اتهام تجاوز به این دختر، دستگیر شده بود.

پس از آنکه آزمایش پزشکی قانونی نشان داد که دی‌ان‌ای نوزاد این دختر و متهم اولی با هم مطابق نیست، پلیس درصدد پیدا کردن مظنون دوم برآمد.

فعالان حقوق کودک می‌گویند که عموی اول این دختر هنوز در بازداشت است.

براساس گزارشها، اتهام علیه وی هنوز لغو نشده و محاکمه‌اش در دادگاه ویژه جرایم علیه کودکان ادامه دارد.

عموی دوم این کودک ۱۰ ساله پس از گفتگوی او پلیس و وکلا با وی بازداشت شد. این کودک در این گفتگوها از عموی دومش نام برده است.

نیلامباری ویجای، یکی از مقامات ارشد پلیس در شهر چندیگار، به بخش پنجابی بی بی سی گفت: "دختر اظهار داشته است که عموی ۳۸ ساله وی نیز او را مورد آزار قرار داده است."

گیتا پاندی، خبرنگار بی بی سی در دهلی، می‌گوید این پرونده چندین هفته در سرخط رسانه‌های جهان بود.

بارداری این دختر اواسط ماه ژوئیه زمانی مشخص شد که وی از دل درد شکایت کرد و والدینش او را برای معاینه به بیمارستان بردند.

دادگاه محلی در شهر چندیگار، اجازه سقط جنین به این دختر را نداد. حکم این دادگاه براساس گزارش هیات پزشکان صادر شد که تشخیص دادند سقط جنین در ۳۲ هفتگی (هشت ماهگی) برای دختر خطرناک است. بعدتر دیوان عالی هند نیز بنابر همین دلیل اجازه سقط جنین به او را نداد.

این دختر از اینکه آبستن بوده آگاهی نداشته است؛ به این دختر گفته شده بود که برآمدگی شکم او ناشی از وجود یک سنگ بزرگ در داخل آن است.

به دلیل این که خانواده این دختر ده ساله راضی نشده‌اند مراقبت نوزاد او را به عهده بگیرند او برای فرزندخواندگی پیشنهاد شده است.

او ادعا کرده بود که چندین بار در گذشته توسط عموی اولش مورد تجاوز قرار گرفته بود.

پدر دختر قبلا به بی بی سی گفته بود که متهم اتهامات علیه خود را رد نکرده است. پیشتر نیز خبرنگار ما گفت که پلیس گفته که عموی این دختر به اتهامات علیه خود اعتراف کرده است.

اما پس از آنکه آزمایش نمونه دی‌آن‌ای نوزادی که او به دنیا آورده و نمونه عموی وی که متهم به تجاوز به وی و بارداری این کودک شده مطابقتی را نشان نداد، پلیس پرونده را بازنگری و تحقیقات تازه را شروع کرد.

براساس قوانین هند، سقط جنین پس از هفته بیستم حاملگی مجاز نیست مگر اینکه پزشکان تایید کرده باشند جان مادر "در خطر" است.

حق نشر عکس AFP

موضوعات مرتبط