گروه طالبان پاکستان کشته شدن فرمانده ارشد خود را تأیید کرد

منطقه قبیله ای پاکستان
توضیح تصویر،

گفته می‌شود که آقای منصور در حمله‌ای به مخفیگاه وی در محلی در مرز منطقه قبیله‌ای "کرم" که با ولایت پکتیا در افغانستان هم مرز است کشنته شده است

طالبان پاکستان می‌گوید یکی از فرماندهان ارشد این گروه کشته شده است.

محمد خراسانی که خود را سخنگوی گروه "جماعت الاحرار" می‌خواند با ارسال پیامی به رسانه‌ها گفته است که عمر منصور، از فرماندهان ارشد این گروه کشته شده است.

جماعت الاحرار یکی از گروه‌های منشعب شده طالبان پاکستان است.

در پیام منتشر شده از سوی سخنگوی جماعت الاحرار گفته نشده است که این فرمانده شورشیان در کجا کشته شده است اما برخی از گزارش‌های غیررسمی حاکی از آن است که آقای منصور در یک حمله هوایی نیروهای آمریکایی کشته در منطقه مرزی بین افغانستان و پاکستان کشته شده است.

هم‌زمان در این پیام گفته شده است که خلیفه عثمان منصور حفیظ ‌الله جایگزین او در صفوف تحریک طالبان پاکستان در منطقه آدم‌خیل و پیشاور خواهد شد.

پیشتر گزارش‌ها حاکی از آن بود که هواپیماهای بدون‌سرنشین آمریکایی یک پناهگاه مربوط به شورشیان را در مناطق مرزی ولایت "پکتیا" در افغانستان نزدیک منطقه قبیله‌ای "کُرم" پاکستان بمباران کرده که بر اثر آن چند شورشی مظنون در آن جان باخته‌اند.

عمر منصور که مسئولیت حمله سال ۲۰۱۶ به دانشگاه پاچا‌خان را برعهده گرفته بود، همچنین "مغز متفکر" حمله به یک مدرسه/مکتب مربوط به ارتش پاکستان در پیشاور نیز خوانده می‌شود. در این حمله در سال ۲۰۱۴ میلادی حداقل ۱۴۴ کشته شدند. بیشتر کشته‌شد‌گان، دانش آموزان این مدرسه بودند.