دختر ۱۶ ساله پاکستانی مجبور شد برهنه در روستا راه برود

پاکستان

منبع تصویر، QAIS JAVED

توضیح تصویر،

دختر ۱۶ ساله نفر سمت چپ در کنار مادر و اعضای خانواده

مردان مسلح در یک روستای دورافتاده در شمال غربی پاکستان، یک دختر ۱۶ ساله را به زور مجبور کردند به صورت نیمه عریان در روستا راه برود و گفته‌اند این کار را به خاطر ناموس و غرور خانواده‌شان انجام داده‌اند.

ساکنان این روستا که از این کار شوکه شده‌اند، گفته‌اند برادر این زن، مدت‌ها پیش رابطه‌ای پنهانی با زنی از خانواده افراد مهاجم داشته و آنها به این خاطر "تلافی" کرده‌اند.

این اتفاق که تازه رسانه‌ای شده، هفته پیش در روستای چادهوان در ۸۰ کیلومتری دیره اسماعیل‌خان در ایالت خیبر پختونخوا پاکستان روی داده است.

پلیس تا کنون ۸ نفر را بازداشت کرده و به دنبال فرد نهم است.

شاهدان گفته‌اند این دختر در حال برگشتن از چشمه ناگهان مورد حمله قرار گرفت.

این دختر خود به خبرنگاران گفته است من و دخترعموهایم از چشمه در حال برگشتن بودیم که این مردان به ما رسیدند.

منبع تصویر، QAIS JAVED

توضیح تصویر،

پلیس این افراد را در ارتباط با این حمله بازداشت کرده است

او گفته است "آنها را مرا هل دادند و روی زمین افتادم، آنها لباس‌های مرا با قیچی پاره کردند و وقتی دختر عمویم سعی کرد مرا با شالش بپوشاند، آن را از دستش گرفتند."

از پادکست رد شوید و به خواندن ادامه دهید
پادکست
رادیو فارسی بی‌بی‌سی

پادکست چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی – دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

پادکست

پایان پادکست

این دختر از دست مهاجمان فرار کرد و وارد خانه‌ای در همان محل شد اما مهاجمان او را تعقیب کردند. همسایه‌ها تلاش کردند جلوی آنها را بگیرند اما این افراد با سلاح‌هایشان تهدید کردند.

مهاجمان یک ساعت بعد روستا را ترک کردند.

این دختر ۱۶ ساله جریان پیش‌آمده را در حضور مادر و دخترعموهایش به خبرنگاران توضیح داد. مادر او که بیوه است گفت بلافاصله پس از شنیدن ماجرا، برای کمک به دخترش شتافته است.

مادر این دختر گفته است مهاجمان او را مورد تمسخر قرار داده از او سراغ پسرش را می‌گرفتند.

یک منبع در محل به بی‌بی‌سی گفته‌ است که خانواده افراد مهاجم بر سر رابطه‌ای مربوط به سه سال پیش با خانواده این دختر عناد داشتند.

او گفته است برادر این دختر متهم بود که موبایلی را به یکی از دختران روستا هدیه داده که از آن برای تماس‌های پنهانی استفاده کند.

در آن زمان این ماجرا باعث جنجال و با اعتراض شدید خانواده آن دختر مواجه شد و برای جلوگیری از بروز اختلاف و خون‌ریزی، به مرد جوان دستور داده شد تا ۳۰۰ هزار روپیه (معادل سه هزار دلار) پرداخت کند و ماجرا فیصله یافت.

منبع بی‌بی‌سی گفته است به نظر خانواده آن دختر هنوز ماجرا را فراموش نکرده است.

معمولا در چنین حوادثی، بیشترین آسیب را دختران خانواده‌ها متقبل می‌شوند.