بی‌بی‌سی با 'جهش' در شمار شکایت‌ها از آزار جنسی روبروست

آن بالفورد حق نشر عکس PA
Image caption آن بالفورد، معاون مدیرکل بی‌بی‌سی

بی‌بی‌سی می‌گوید که مشغول بررسی یک "جهش" در شکایت‌های مربوط به آزار جنسی است.

آن بالفورد، معاون مدیرکل بی‌بی‌سی به نمایندگان پارلمان گفت که اخیرا و پس از آنکه بی‌بی‌سی کارمندان خود را تشویق کرد که آزارها را گزارش کنند، موارد جدید شکایت افزایش یافته است.

خانم بالفورد گفت که بی‌بی‌سی در حال حاضر در مورد ۲۵ پرونده ادعای آزار جنسی تحقیق می‌کند.

تعداد این گونه پرونده‌ها در سال گذشته ۳ مورد و در دو سال پیش از آن تنها یک مورد در سال بود.

بی‌بی‌سی اعلام کرده: "از زمان آشکار شدن موارد مربوط به هاروی واینستین (تهیه کننده هالیوود)، ما فعالانه از کارکنان خود خواستیم که نگرانی‌های خود را گزارش کنند. امیدواریم سایر کارفرمایان هم چنین کنند. وقتی ادعایی مطرح می‌شود، ما سازوکار مناسب برای تحقیق در مورد آن را داریم."

آن بالفورد به اعضای کمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش مجلس عوام بریتانیا گفت که بی‌بی‌سی در حال بررسی "۲۵ پرونده جاری" است.

اما همه این پرونده‌ها به کارکنان فعلی بی‌بی‌سی مربوط نمی‌شود. گفته می‌شود که تعدادی از این پرونده‌ها در مورد حوادث سال‌ها پیش و مربوط به کسانی است که در گذشته برای بی‌بی‌سی یا طرف سومی مرتبط با بی‌بی‌سی کار می‌کردند.

معاون مدیرکل بی‌بی‌سی گفت: "ما باید کماکان افراد را تشویق کنیم که موارد آزار جنسی را گزارش کنند، حالا چه مربوط به این روزها باشد و چه مربوط به گذشته‌های دور، مهم این است که افراد سکوت نکنند."

خانم بالفورد همچنین تأیید کرد که خط تلفنی محرمانه بی‌بی‌سی برای حمایت از کارکنانش که بعد از رسوایی جیمی سویل برقرار شد، در دسترس کارکنان شرکت‌های مستقل و ارائه کنندگان خدمات به بی‌بی‌سی هم قرار گرفته است.

تونی هال، مدیرکل بی‌بی‌سی گفته است: "نباید آزار، زورگویی و آزار جنسی را به هیچ وجه تحمل کنیم. بنابراین باید کار دشوار گزارش کردن رفتارهای نادرست را برای افراد تا حد ممکن تسهیل کنیم."

بی‌بی‌سی در پاسخ به این سئوال که در حال حاضر چند تن از کارکنانش از کار تعلیق شده‌اند تا به ادعاها علیه آنها رسیدگی شود، گفت: "نمی‌توانیم در مورد افراد اظهارنظر کنیم، اما هر اعتراضی را با جدیت بررسی می‌کنیم و ساز و کار لازم برای تحقیق در مورد آنها را داریم".

موضوعات مرتبط