آمریکا جزئیات محدودیت‌های جدید علیه کوبا را اعلام کرد

دولت ترامپ می گوید تا زندانی‌های سیاسی در کوبا آزاد نشوند، آمریکا تحریم کوبا را رفع نخواهد کرد

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

دولت ترامپ می گوید تا زندانی‌های سیاسی در کوبا آزاد نشوند، آمریکا تحریم کوبا را رفع نخواهد کرد

دولت دونالد ترامپ جزئیات محدودیت‌های تازه‌‌ای که سفر به کوبا یا فعالیت‌ اقتصادی شهروندان آمریکا در این کشور را دشوارتر می کند، اعلام کرده است.

کاخ سفید می گوید ضوابط جدید با این هدف وضع شده است که سود ناشی از سفر گردشگران آمریکایی یا تجارت با شرکت‌های آمریکایی به نهادهای امنیتی و نظامی کوبا نرسد.

حداقل ۱۸۰ شرکت کوبایی از جمله ۸۳ هتل‌ دولتی یا مغازه هایی که در بخش تاریخی شهر هاوانا به نظامیان کوبایی خدمات ارائه می کنند شامل محدودیت‌های تازه می شوند.

همچنین شهروندان آمریکا از این به بعد برای دریافت مجوز سفر به کوبا باید ثابت کنند که به عنوان بخشی از یک تور آموزشی دارای راهنما - که یک شرکت آمریکایی آنرا سازماندهی کرده است - به کوبا سفر خواهند کرد.

استیو منوچین وزیر دارایی مقررات تازه را که از روز پنجشنبه اجرا می شود تشریح کرد.

او در بیانیه ای گفت: "ما سیاست کوبای خود را تقویت کرده ایم تا فعالیت های اقتصادی را از ارتش کوبا دور کنیم و دولت کوبا را تشویق کنیم به سمت آزادی های سیاسی و اقتصادی بیشتر برای مردم کوبا برود."

براساس این بیانیه هدف حفظ "فرصت ها برای آمریکایی هاست تا به صورت قانونی به کوبا بروند و از بخش خصوصی و کسب و کارهای کوچک در کوبا حمایت کنند."

همچنین محدودیت هایی بر مبادله های مردمی اعمال شده است. براساس این طرح آمریکایی ها می توانستند با خانواده های کوبایی در این کشور زندگی کنند.

در ماه ژوئن امسال دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرد که بهبود روابط با کوبا را که در دولت باراک اوباما انجام گرفته بود "کاملا" لغو می‌کند زیرا به گفته وی، بهبود روابط در دولت باراک اوباما "توافقی یک‌طرفه" بوده و تنها به حکومت کوبا سود رسانده است.

آقای ترامپ در نطق خود وعده داد که منع گردشگری آمریکایی‌ها در کوبا دوباره برقرار و تحریم‌های کوبا اعمال شوند.

علیرغم تصمیم آقای ترامپ، سفارت آمریکا در هاوانا بسته نشده و برخی روابط تجاری و پرواز هواپیماها همچنان به وقت خود باقیست.