سرمای شدید در آمریکا؛ طعنه ترامپ به گرمایش زمین

در مناطقی از پنسیلوانیا طی دو روز یک متر و نیم برف باریده است
توضیح تصویر،

در مناطقی از پنسیلوانیا طی دو روز یک متر و نیم برف باریده است

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از کاهش گسترده دمای هوا در شمال و شرق ایالات متحده برای زیر سوال بردن گرمایش زمین استفاده کرده است.

در حالی که در روزهای گذشته در مناطق گسترده ای از آمریکا دمای هوا به شدت کاهش یافته آقای ترامپ در توییتر نوشت شاید بتوان کمی از گرمایش زمین را که قرار بود پول صرفش کنیم، برای گرم شدن استفاده کنیم.

آقای ترامپ پنج‏شنبه شب در توییتر نوشت: "در شرق (آمریکا) ممکن است سردترین شب سال نو ثبت شده در تاریخ را تجربه کنیم. شاید بتوانیم (برای گرم شدن) اندکی از گرمایش زمین که قرار بود برایش تریلیون ها دلار از پول ما را- و نه پول دیگر کشورها را- صرف کنند، استفاده کنیم. خودتان را بپوشانید."

آقای ترامپ و بسیاری از جمهوری خواهان گرمایش زمین را باور ندارند و آمریکا پس از به ریاست جمهوری رسیدن آقای ترامپ از پیمان آب و هوایی پاریس خارج شد.

این در حالیست که با ادامه حرکت جریان های قطبی از کانادا به شمال و شمال شرق آمریکا، اداره هواشناسی هشدار داده است که کاهش دمای هوا در روزهای آینده هم ادامه خواهد داشت.

دمای هوا در شهر اینترنشنال فالز در ایالت مینه‏سوتا در شمال آمریکا تا ۳۸- درجه سانتیگراد کاهش یافته است.

در قله ماونت واشنگتن در ایالت نیوهمشایر نیز دمای هوا به ۳۶- درجه سانتیگراد کاهش یافته است.

در شهر ایری در ایالت پنسیلوانیا نیز که در نزدیکی مرز کانادا قرار دارد، یک و نیم متر برف باریده و گارد ملی برای کمک به شهروندان و پاک کردن جاده ها از برف به کار گرفته است.

مقام های محلی در بعضی از نقاط کانادا هم هشدار داده اند که دمای هوا از قطب شمال سردتر خواهد شد.