پلیس عربستان شرکت‌کنندگان در 'مراسم عروسی یک زوج همجنس‌گرا' در مکه را بازداشت کرد

حق نشر عکس Twitter
Image caption به گزارش پلیس مکه، این مراسم ازدواج روز جمعه گذشته در یکی از مراکز تفریحی و تشریفاتی این 'شهر مقدس' برگزار شده

پلیس عربستان سعودی می‌گوید چند جوان را که در ویدئویی منسوب به مراسم ازدواج همجنس‌گرایان دیده می‌شوند، بازداشت کرده است.

پلیس مکه گفته هویت کسانی که در این ویدئو دیده می‌شوند را شناسایی و به مراجع قضایی ارجاع داده است.

به گفته پلیس، در این ویدئو که مربوط به مراسمی در هفته گذشته است، میهمانان 'برف شادی' بروی دو مردی می‌پاشند که دست در دست در حال عبور از میان آنها هستند و یکی از آنها پوششی شبیه به لباس عروس برتن دارد.

اسامی و هویت حاضران در این میهمانی اعلام نشده است.

بنابر گزارش نهاد دیدبان حقوق‌بشر، عربستان قانونی مکتوب درباره هویت جنسی یا تمایل جنسی افراد ندارد اما قضات در این کشور بر اساس مبانی و موازین اسلامی کسانی را که خارج از روابط جنسی تعریف شده برای یک ازدواج سنتی (شرعی) رفتار کنند و یا با همجنس خود رابطه جنسی برقرار کنند مجازات می‌کنند.

به گفته این نهاد حقوق‌بشری، عربستان همچنین انتشار محتوای مرتبط به این مضامین را در فضای مجازی و اینترنت جرم می‌داند و آنها را در تناقض با ارزش‌های مذهبی، اخلاق عمومی و حفظ حریم شخصی افراد می‌خواند.

به گزارش پلیس مکه، این مراسم ازدواج روز جمعه گذشته در یکی از مراکز تفریحی و تشریفاتی این شهر مقدس برگزار شده و باعث شگفتی شده است.

در فوریه سال ۲۰۱۷، پلیس عربستان ۳۵ شهروند پاکستان را بازداشت کرد که تعدادی از آنها زنان تراجنس بودند.

چند روز بعد، مینو باجی، یکی از این بازداشت‌شدگان در زندان درگذشت.

مقام‌های عربستانی علت مرگ او را سکته قلبی عنوان کردند اما اعضای خانواده مینو باجی گفتند بروی پیکر او آثار شکنجه مشاهده کرده‌اند.

موضوعات مرتبط