دیوید کاپرفیلد اتهام جدید آزار جنسی را تکذیب کرد

دیوید کاپرفیلد، شعبده‌باز حق نشر عکس Getty Images
Image caption دیوید کاپرفیلد سال گذشته بیش از ۶۱ میلیون دلار درآمد داشته است

دیوید کاپرفیلد، پردرآمدترین شعبده‌باز جهان اتهام دارو خوراندن و آزارجنسی یکی از دختران مدل در دهه ۸۰ میلادی را رد کرده و گفته یقین دارد او از پس این اتهام هم چون موارد قبلی "سربلند" بیرون خواهد آمد.

بریتنی لوئیس، می‌گوید هنگامی که ۱۷ سال داشته از سوی دیوید کاپرفیلد برای دیدن یکی از شوهای او به کالیفرنیا دعوت شده و پس از شو در یک بار آقای کاپرفیلد در نوشیدنی او ماده بیهوشی ریخته و او را که نیمه هوشیار بوده به اتاقش در هتل برده است.

خانم لوئیس مدعی است که پیش از بیهوشی کامل، متوجه آن شده که دیوید کاپرفیلد او را بوسیده و پیراهنش را درآورده اما بقیه ماجرا را به یاد ندارد چرا که دارو اثر کرده و او از هوش رفته است.

در واکنش به این اتهام، دیوید کاپرفیلد در توییتر بیانیه‌ای منتشر کرده که در آغاز آن این چهره شناخته شده دنیای شعبده با حمایت از جنبش اعتراضی علیه سوء‌استفاده جنسی از زنان می‌گوید: "جنبش #می.تو (#من-هم) باید خیلی زودتر از این به راه می‌افتاد و من کاملا از آن حمایت می‌کنم."

او در ادامه با اشاره به اتهام آزار‌جنسی جدید علیه خودش گفته "توفان دیگری" نظیر آنچه در سال ۲۰۰۷ روی داد در حال شکل‌گیری است.

در سال ۲۰۰۷ پلیس اف‌بی‌آی پرونده‌ای را به دست گرفت که در آن یک زن از دیوید کاپرفیلد به علت آزار و تجاوز جنسی شکایت کرده بود.

آن پرونده، چندی بعد با گناهکار شناخته شدن لیسی کارول، یکی از برندگان مسابقات ملکه زیبایی در پرونده دیگری که به آقای کاپرفیلد مربوط نبود، مختومه شد.

در آن زمان اف‌بی‌آی، لیسی کارول را در ارتباط با پرونده مشابهی که در آن خانم کارول از یک مرد دیگر شکایت کرده بود، گناهکار شناخت و اعلام کرد که این ملکه زیبایی تن فروشی کرده و اتهام آزارجنسی و تجاوز حقیقت نداشته است.

گناه‌کار شناخته شدن خانم کارول در آن پرونده، اف‌بی‌آی را متقاعد کرد که شکایت او علیه دیوید کاپرفیلد را هم پیگیری نکند.

اکنون بریتنی لوئیس هم مدعی است در همان سال ۲۰۰۷ و هم‌زمان با طرح شکایت لیسی کارول علیه آقای کاپرفیلد، به دفتر اف‌بی‌آی مراجعه کرد و ماجرای خود را بازگو کرده است.

مادربزرگ، همسر فعلی و همسر سابق بریتنی لوئیس هم می‌گویند که سال‌ها پیش او این ماجرا را برای آنها بازگو کرده است.

دیوید کاپرفیلد که سال گذشته از محل شعبده‌بازی بیش از ۶۱ میلیون دلار درآمد کسب کرده است، در اطلاعیه خود نوشته: "همیشه به هر اتهام و ادعایی با دقت و حوصله گوش کنید و شاکی را نادیده نگیرید، اما خواهش می‌کنم که خیلی زود قضاوت و نتیجه‌گیری نکنید."

موضوعات مرتبط