آتش‌سوزی در بیمارستان کره جنوبی بیش از ۳۷ کشته داد

حق نشر عکس Getty Images

آتش‌سوزی در یک بیمارستان در کره جنوبی ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشته است.

این آتش سوزی در ساعات بامداد جمعه، ۶ بهمن (۱۶ ژانویه)، در بیمارستانی در شهر میانگ واقع در ۲۷۰ کیلومتری جنوب سئول، پایتخت روی داد. دفتر رئیس جمهوری کره جنوبی در اطلاعیه‌ای گفته بود که بیش از ۴۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند اما بر اساس اطلاعیه‌های جدید شمار کشته‌شدگان ۳۷ نفر اعلام شده و حال هفت نفر دیگر بسیار وخیم است. بیش از صد نفر هم زخمی شده‌اند.

به گفته سرپرست سازمان آتش‌نشانی میانگ، آتش‌سوزی حدود ساعت ۷:۳۰ به وقت محلی در بخش اورژانس آغاز شد و به سرعت به نقاط دیگر بیمارستان گسترش یافت. ماموران امدادرسانی توانستند بیش از دویست تن را سالم از ساختمان اصلی و یک مرکز نقاهت واقع در مقابل این ساختمان خارج کنند. او گفته است که اکثر قربانیان در طبقات اول و دوم بیمارستان بودند.

آتش‌سوزی روز جمعه پرتلفات‌ترین حادثه از این نوع در سال‌های اخیر بوده هرچند وقوع آتش‌سوزی‌های پرتلفات در کره جنوبی بدون سابقه نیست.

ماه گذشته میلادی حریق در ساختمان هشت طبقه یک مرکز ورزشی در شهر جچیون به کشته شدن ۲۹ تن منجر شد. وقوع این آتش سوزی و تلفات سنگین آن با اعتراض و انتقاد شدید رسانه‌های خبری مواجه شد که ساخت و ساز نامناسب و ناکافی بودن امکانات پیشگیری از حریق را عامل اصلی گسترش آتش‌سوزی و تلفات سنگین آن معرفی می‌کردند.

موضوعات مرتبط