تعداد قربانیان دکتر تیم المپیک آمریکا به ۲۶۵ دختر رسید

حق نشر عکس Reuters
Image caption دکتر لری نصار بیش از دو دهه پزشک ورزشی تیم‌های ملی و المپیک دختران آمریکا بود

با ادامه طرح شکواییه علیه لری نصار، پزشک ورزشی تیم‌های ملی و المپیک آمریکا که هفته گذشته به اتهام آزار جنسی دختران ژیمناست به دست کم ۱۷۵ سال زندان محکوم شد، اکنون تعداد قربانیان شناسایی شده او به ۲۶۵ افزایش یافته است.

طی دو هفته گذشته بیش از ۱۰۰ نفر از قربانیان این پزشک سرشناس با حضور در دادگاهی در میشیگان علیه او شهادت دادند و در فضایی هیجانی از خشم خود نسبت به آزارهای جنسی دکتر نصار سخن گفتند.

با وجود این، روز چهارشنبه (۳۱ ژانویه - ۱۱ بهمن) گزارش شد که اکنون ۶۵ دختر دیگر هم آماده سخن گفت در دادگاه شده‌اند.

افزایش نزدیک به ۱۰۰ نفری تعداد قربانیان دکتر نصار در حالی است که هفته گذشته قاضی دادگاه لینست میشیگان حکم نهایی درباره او را با توجه به شکایات ۱۵۶ دختر ورزشکار صادر کرد و اکنون با وسعت یافتن دامنه آزارهای جنسی او با دادگاهی جدید روبرو است.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption چند نفر از دختران برنده مدال المپیک تیم آمریکا در دادگاه علیه لری نصار شهادت دادند

او علاوه بر ۱۷۵ سال زندانی که هفته گذشته به علت آزارجنسی دختربچه‌ها دریافت کرد، پیش‎تر هم به علت پورنوگرافی کودکان به ۶۰ سال حبس محکوم شده بود.

به همین علت هم قاضی دادگاه لینست، هفته گذشته، به هنگام قرائت حکم دکتر نصار گفت: "تو هرگز نباید زنده از زندان بیرون بیایی. حکمی که الان برایت صادر می‌کنم در حقیقت حکم مرگ توست."

در پی این رسوایی که از آن به عنوان بزرگترین پرونده آزارجنسی جهان یاد شده، تمامی مدیران فدراسیون ژیمناستیک آمریکا ناچار به استعفا شده‌اند.

هم‌زمان مقام‌های دانشگاه ایالتی میشیگان هم تحت فشار قرار گرفته‌‎اند چرا که دادستان کل ایالت آنها را به اهمال و نادیده گرفتن شکایات اولیه دختران ورزشکار از رفتار دکتر نصار متهم کرده است.

فدراسیون ژیمناستیک آمریکا اعلام کرده در روزهای آینده یک هیات موقت و انتقالی وظیفه انتخاب و جایگزینی مقام‌های برکنار شده این فدراسیون را بر عهده خواهد گرفت.

جزئیات بیشتر درباره بزرگترین پرونده آزار جنسی جهان را اینجا بخوانید

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
۱۷۵ سال زندان برای پزشک سابق تیم المپیک دختران ژیمناست آمریکا