با صدور سومین حکم لری نصار این پزشک سابق به حداقل ۳۰۰ سال زندان محکوم شده است

آقای نصار در دو حکم پیشین به بیش از ۲۰۰ سال زندان محکوم شده بود. حق نشر عکس Getty Images
Image caption آقای نصار در دو حکم پیشین به بیش از ۲۰۰ سال زندان محکوم شده بود.

پزشک سابق تیم ملی ژیمناستیک آمریکا در سومین پرونده مطرح خود در دادگاه به جرم آزار جنسی کودکان و دختران ورزشکار در تیم ملی ژیمناستیک آمریکا و نیز دانشگاه ایالتی میشیگان به ۴۰ تا ۱۲۵ سال حبس محکوم شد.

آقای نصار پیش از این در دو پرونده دیگر به بیش از ۲۰۰ سال زندان محکوم شده بود.

این پزشک سابق پیش از صدور سومین حکم خود در دادگاه گفت: توصیف عمق و کمال تاسف من برای تک تک افرادی که در این ماجرا دخیل بوده‌اند غیرممکن است.

تعداد کسانی که تا کنون آقای نصار را به آزار جنسی متهم کرده‌اند به ۲۶۵ نفر رسیده است.

آقای نصار حالا به دست کم به ۳۰۰ سال حبس محکوم شده است و عملا تا زمان مرگ در زندان خواهد بود.

در جلسات دادرسی سومین پرونده که مربوط به آزار جنسی در یک باشگاه ژیمناستیک است ده‌ها دختر درباره آزارهای آقای نصار و آسیب شدیدی که به زندگیشان وارد شده شهادت دادند.

قاضی جنیس کانینگهام هنگام صدور حکم خود گفت اگرچه این حکم پایان پرونده آقای نصار است اما به رنج جسمی و روحی‌ای که او به وجود آورده پایان نمی‌دهد.

آقای نصار در جلسه دادگاه از قربانیان خود عذرخواهی کرد اما قاضی کانینگهام گفت این پزشک پیش از صدور حکم به قاضی گفته است هیچ کار خطایی مرتکب نشده است.

آقای نصار خطاب به قربانیان خود در دادگاه گفت بصیرت ناشی از شهادت آنها در دادگاه برای همیشه در ذهن او حک شده است.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
۱۷۵ سال زندان برای پزشک سابق تیم المپیک دختران ژیمناست آمریکا

قاضی کانینگهام عذرخواهی این پزشک را نپذیرفت و گفت: "من قانع نشده‌ام که تو کاملا به غلط بودن کارهایت و تاثیر مخربی که بر قربانیان، خانواده و دوستانشان گذاشته‌ای پی برده باشی. به طور واضحی همه را انکار می‌کنی و نفهمیده‌ای.

هفته گذشته قاضی کانینگهام تصمیم گرفت پدر سه دختر را که در جلسه دادگاه به سوی آقای نصار حمله‌ور شده بود جریمه نکند.

رندال مرگریوز که هر سه دخترش قربانی آزار جنسی به دست آقای نصار شده بودند از قاضی خواست در حکم خود ۵ دقیقه به او فرصت بدهد تا با این پزشک در یک اتاق بسته تنها بماند.

قاضی این خواسته را نپذیرفت و آقای مرگریوز خشمگین به سوی لری نصار حمله برد اما ماموران دادگاه مانع او شدند و با دستبند این پدر زخم‌خورده را از دادگاه بیرون بردند.

مقام‌های ارشد فدراسیون ژیمناستیک آمریکا و همینطور دانشگاه ایالتی میشیگان در هفته‌های گذشته در پی صدور حکم آقای نصار استعفا داده‌اند.

چندین تحقیق نیز در بخش‌های مختلف آغاز شده تا مشخص شود چرا برای چنین مدتی شکایت ها از آقای نصار نادیده گرفته شده است.

کنگره آمریکا نیز با تصویب قانونی نهادهای ناظر بر رشته‌های ورزشی را موظف کرده ظرف ۲۴ ساعت از دریافت شکایت مبنی بر آزار جنسی مراتب را به نیروهای پلیس اطلاع بدهند.

مطالب مرتبط