سخنرانی‌نویس ترامپ هم به اتهام خشونت علیه همسر سابقش کناره‌گیری کرد

دیوید سورنسن

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

دیوید سورنسن همه اتهام را رد کرده اما گفته با هدف مانع شدن از اختلال در ریاست جمهوری آقای ترامپ، کناره‌گیری می‌کند

دیوید سورنسن، یکی از تنظیم‌کنندگان متن‌های سخنرانی دونالد ترامپ، به علت بالا گرفتن اتهام خشونت علیه همسر سابقش کاخ‌سفید را ترک کرده است. استعفای آقای سورنسن تنها دو روز پس از استعفای دیگر کارمند ارشد کاخ‌سفید، راب پورتر، صورت گرفته که او هم به استفاده از خشونت علیه دو همسر سابقش متهم بود. هر دو نفر اتهام را رد کرده‌اند و می‌گویند "بی‌گناهند".

این دو رسوایی جدید آن هم به فاصله دو روز، موقعیت جان کلی، رئیس دفتر آقای ترامپ را بسیار متزلزل کرده است به طوری که روز جمعه (نهم فوریه- ۲۰ بهمن) گزارش شد آقای کلی آماده تقدیم استعفای خود در صورت درخواست آقای ترامپ است.

منتقدان می‌گویند آقای کلی از موضوع اتهام‌های آقای پورتر باخبر بوده اما اظهار بی‌اطلاعی کرده و تنها روز سه‌شنبه گذشته که موضوع رسانه‌ای شد به آن اذعان کرده است. آقای پورتر روز چهارشنبه استعفا داد.

در همین حال، دموکرات‌ها تعریف و تمجید آقای ترامپ از راب پورتر و "آرزوی موفقیت کردن" رئیس جمهور برای او را با توجه به تصاویری که از همسر اولش با چشم کبود در رسانه‌ها منتشر شده، مورد انتقاد قرار داده‌اند.

جو بایدن، معاون سابق باراک اوباما، امروز در یک سخنرانی عمومی گفت: "یعنی چی که آرزوی موفقیت می‌کنم... این چه پیغامی برای جامعه دارد... چه چیزی باعث می‌شود که در برابر چنین اتهام و جرمی بی‌اعتنایی نشان دهیم و همچنان از فرد به علت این که مثلا در فلان کار خوب بوده تمجید کنیم."

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

راب پورتر که در این عکس شانه به شانه دونالد ترامپ راه می‌رود روز چهارشنبه از مقامش کنار رفت

آقای ترامپ، روز جمعه در نخستین واکنش رسمی خود به خبرنگاران گفت از نظر او راب پورتر کارش را در کاخ‌سفید "عالی انجام داده" و او برایش "آروزی بهروزی دارد."

رسانه‌های آمریکا در حالی که تصاویر یکی از همسران سابق آقای پورتر با چشمی کبود را منتشر کرده‌اند از شکایت دیگر همسر سابق او به پلیس برای صدور حکم ممنوعیت نزدیک شدنش به محدوده زندگی همسر اسبقش خبر داده‌‎اند.

اظهارات ستایش‌آمیز آقای ترامپ از کارمند سابق خودش در حالی صورت گرفته که کاخ سفید روز گذشته (پنجشنبه) پذیرفت که می توانسته در رسیدگی به این مساله "بهتر عمل کند."

آقای ترامپ روز جمعه همچنین در ارتباط با نظر شخصی‌اش در باره ادعاها علیه آقای پورتر تاکید کرد "او اتهام‌ها را تکذیب کرده و خودش را بی‌گناه می‌داند."

بیشتر بخوانید

منبع تصویر، Colbie Holderness

توضیح تصویر،

کولبی هولدرنس می‌گوید او در جریان تعطیلاتی در فلورانس ایتالیا با مشت شوهر سابقش، راب پورتر، چشمش کبود شده است