سقوط هواپیمای روسی به 'یخ زدگی حسگرهای سرعت مرتبط است'

Russian Emergency Ministry rescuers work at the site of a plane crash which occurred the day before in Ramensky district, on the outskirts of Moscow حق نشر عکس AFP

محققان می گویند که احتمال دارد سقوط هواپیمای مسافربری در نزدیکی مسکو که باعث مرگ ۷۱ نفر شد به دلیل یخ زدن حسگرهای سرعت بوده باشد.

کمیته تحقیقات هوانوردی روسیه گفت که ایراد فنی در این وسیله باعث خطای خلبان در تشخیص سرعت واقعی هواپیما می شود.

هواپیمای خطوط هوایی ساراتف روز یکشنبه دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه دوموددوو مسکو سقوط کرد.

بیش از ۱۴۰۰ قطعه اجساد و صدها تکه لاشه هواپیما در محل سقوط پیدا و جمع آوری شده است.

تحلیل اولیه جعبه ضبط اطلاعات پرواز حاکی از آن است که هواپیما دو دقیقه و نیم بعد از شروع پرواز در ارتفاع تقریبا ۱۳۰۰ متری به مشکل خورد.

به گفته کمیته تحقیقات هوانوردی، ابزارهای هواپیما شروع به نشان دادن سرعت های مختلف کردند که احتمالا ناشی از یخزدگی حسگرهای سرعت بود.

وقتی خدمه هواپیما مشکل را شناسایی کردند، دستگاه هدایت خودکار (اتوپایلوت) هواپیما را خاموش کردند. آنها در نهایت هواپیما را به اشتباه با زاویه ۳۰- ۳۵ درجه (حالت شیرجه) به طرف زمین راندند.

رسانه های روسیه گزارش داده اند که خلبان اصلی هواپیما پیش از پرواز یخ زدایی از تجهیزات هواپیما را رد کرده بود. این اقدام اختیاری است و تصمیم خدمه عمدتا به شرایط آب و هوایی بستگی دارد.

در سقوط سال ۲۰۰۹ یک هواپیمای شرکت ایرفرانس در اقیانوس اطلس که ۲۲۸ کشته به جا گذاشت هم حسگرهای یخ زده سرعت از عوامل احتمالی سقوط شناسایی شدند.

بیش از ۷۰۰ نفر در عملیات جستجو در برف عمیق شرکت کرده اند و وزارت حوادث اضطراری درحال جمع آوری دی ان ای از قربانیان و بستگان ۶۵ مسافر و شش خدمه هواپیما برای تعیین هوایت آنهاست.

قطعات لاشه هواپیما و اجساد در ناحیه ای به وسعت ۳۰ هکتار در نزدیکی روستای آرگونوو در حدود ۸۰ کیلومتری شمال شرقی مسکو پراکنده شده است.

هواپیمای آنتونف ای ان-۱۴۸ به شهر اورسک در کوه های اورال می رفت که تماسش با برج مراقبت در ساعت ۱۴:۲۷ به وقت محلی بدون فرستادن پیام اضطراری قطع شد.

کمیته تحقیقات هوانوردی روسیه گفت که هواپیما هنگام برخورد به زمین منفجر شد. گفته می شود که هواپیما هزار متر در دقیقه ارتفاع کم می کرد.

خطوط هوایی ساراتف که یک شرکت منطقه ای است در سال ۲۰۱۵ از انجام پروازهای بین المللی منع شد چون بازرسان متوجه حضور شخصی غیر از خدمه پرواز در کابین خلبان شدند.

این شرکت با تغییر سیاست هایش در سال ۲۰۱۶ بار دیگر پروازهای بین المللی را از سر گرفت.

هواپیمای آنتونف ابتدا در اوکراین ساخته شد اما در روسیه هم تولید می شود. مدل دو موتوره ای که دچار سانحه شد ابتدا در سال ۲۰۰۴ تولید شده بود.

در سال ۲۰۱۱ یکی از این هواپیماها در جریان پروازی آموزشی در جنوب روسیه در آسمان متلاشی شد که مرگ کلیه شش خدمه را به دنبال داشت.

روسیه در سال های اخیر دو سانحه جدی دیگر هوایی داشته است.

در روز ۲۵ دسامبر ۲۰۱۶ یک هواپیمای نظامی تی یو-۱۵۴ در دریای سیاه سقوط کرد و ۹۲ سرنشین آن کشته شدند.

در ۳۱ اکتبر ۲۰۱۵ یک ایرباس ای-۳۲۱ روسیه در صحرای سینا در مصر سقوط کرد و ۲۲۴ سرنشین آن جان باختند. گروه "دولت اسلامی" گفت بمبی در آن کار گذاشته بود.

خبرهای مرتبط:

هیچ‌یک از سرنشینان هواپیمای روسیه زنده نمانده است

جعبه سیاه پرواز هواپیمای نظامی روسیه پیدا شد

محل دقیق سقوط هواپیمای نظامی روسیه مشخص شد