دفاع ایوانکا ترامپ از پدرش در برابر اتهامات آزار جنسی

ایوانکا ترامپ حق نشر عکس NBC NEWS
Image caption ایوانکا ترامپ سوال خبرنگار ان‌بی‌سی درباره پدرش را ناشایست خواند

ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از پدرش در قبال اتهامات آزار جنسی که توسط چند زن مطرح شده دفاع کرده است.

دونالد ترامپ در گذشته بارها این اتهامات را بی اساس خوانده است؛ ایوانکا ترامپ هم در یک مصاحبه اختصاصی با شبکه ان‌بی‌سی گفته است: "من (حرف) پدرم را باور می کنم. من پدرم را می شناسم."

او افزود: "من فکر می کنم که به عنوان یک دختر حق دارم که پدرم را باور کنم."

ایوانکا ترامپ همچنین سوال خبرنگار ان‌بی‌سی در باره این موضوع جنجالی را ناشایست خواند و گفت که فکر نمی‌کند این سوالی بوده باشد که با دختران دیگری مطرح شود.

ان بی سی در جریان مراسم اختتامیه المپیک زمستانی کره جنوبی، که ایوانکا ترامپ به عنوان نماینده رئیس جمهوری آمریکا در آن حاضر بود، با خانم ترامپ گفتگو و سپس مصاحبه را روز دوشنبه (۲۶ فوریه) پخش کرد.

سه زن به نام‌های جسیکا لیدز، سامانتا هولوی و ریچل کروکس که رسما دونالد ترامپ را به دستمالی، بوسیدن به زور، تحقیر و آزار خود متهم کرده بودند، در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی ضمن توضیح جزئیات اتهامات خود، خواهان تحقیقات کنگره درباره این موضوع شدند.

ریچل کروکس گفت زمانی که ۲۲ ساله بوده و در یک شرکت معاملات ملکی کار می‌کرده، گفته بود که آقای ترامپ بیرون یک آسانسور در برج ترامپ بدون رضایتش لبان او را بوسیده است. خانم کروکس گفت که از این کار دونالد ترامپ شوکه شده و آزار دیده است؛ کاخ سفید و آقای ترامپ این اتهامات را نادرست و بی اساس می‌دانند.

ریچل کروکس روز دوشنبه در شبکه توییتر نوشت: "من درک می‌کنم که این موقعیت تاسف‌باری است که کسی مجبور شود اعتراف کند پدرش زن ستیز و شکارگر جنسی است، اما آنهایی که در کارهای بد این شخص با او همدستی می‌کنند، بخشی از معضل هستند."

خانم لیدز و خانم هولوی همانند خانم کروکس یک ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سال ۲۰۱۶ به طور جداگانه ادعاهایی را علیه آقای ترامپ مطرح کرده بودند.

سامانتا هولوی در مصاحبه‌ای با شبکه ان‌بی‌سی آقای ترامپ را به چشم‌چرانی در جریان رقابت‌های دختر شایسته آمریکا در سال ۲۰۰۶ متهم کرده بود. در آن زمان این مراسم در مالکیت آقای ترامپ بود.

دختر شایسته سابق ایالت کارولینای شمالی که در آن زمان ۲۰ ساله بود گفت: "او همه ما را به صف کرد" و "طوری به من نگاه کرد که انگار من یک تکه گوشتم".

دونالد ترامپ هم این اتهامات را رد کرده و وعده شکایت قضایی علیه متهم‌کنندگانش داده؛ تهدیدی که به آن عمل نکرده است.