عکس 'شیر دادن' روی جلد مجله هندی جنجالی شد

مجله هندی

منبع تصویر، GRIHALAKSHMI MAGAZINE

عکس مدلی روی یک مجله هندی که در حال "شیر دادن" به یک کودک است، جنجالی شده و واکنش‌های فراوان و متفاوتی را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.

جلد مجله "گریهالاکشمی" که در ایالت کرالای هند منتشر می‌شود تصویر جیلو جوزف، مدل هندی را نشان می‌دهد که به دوربین نگاه می‌کند و کودکی را در آغوش دارد که ظاهرا دارد به او شیر می‌دهد.

روی جلد مجله نوشته شده: "مادران، به (مردم) کرالا می‌گویند خیره نشو، می‌خواهیم شیر بدهیم."

گفته می‌شود این اولین بار است که یک مجله هندی عکس زنی را در حال "شیر دادن" منتشر می‌کند.

اما این واقعیت که مدل روی جلد خودش مادر نیست و در عکس تظاهر به شیردادن می‌کند، باعث آزردگی بعضی مخاطبان و بحث در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی شده است.

سردبیر مجله می‌گوید که هدف از این کار بالا بردن آگاهی درباره نیاز مادران به شیر دادن در مکان‌های عمومی است.

مانسی جوزف، سردبیر مجله به بی‌بی‌سی گفت: "یک ماه پیش مردی عکسی از همسرش را در حال شیر دادن روی فیسبوک گذاشت تا بحثی را درباره اجازه دادن به مادران برای شیر دادن در فضای عمومی آغاز کند. اما نتیجه این شد که آن زن هدف حمله و ارعاب قرار گرفت، هم از طرف مردان و هم از سوی زنان."

او می‌گوید: "به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که این شماره را به شیر دادن مادران اختصاص دهیم."

بسیاری از زنان هندی که ساری به تن می‌کنند از همین لباس سنتی برای پوشاندن خود در هنگام شیر دادن در مکان‌های عمومی استفاده می‌کنند. اما این امکان برای کسانی که ساری نمی‌پوشند، وجود ندارد.

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی پست‌هایی در حمایت از مجله و مدل آن گذاشته‌اند. اما در مقابل عده‌ای هم از چاپ این عکس و این که مدل آن خود مادر نیست، انتقاد کرده‌اند.

جیلو جوزف، مدل روی مجله، از کار خود دفاع کرده و گفته است: "انتظار انتقادها را داشتم. با وجود این تصمیم گرفتم که همه این انتقادها را برای مادرانی که می‌خواهند با غرور و حس آزادی به کودکانشان شیر بدهند، به جان بخرم."