تیراندازی یوتیوب؛ نسیم اقدم به میدان تیر رفته بود

نسیم اقدم

منبع تصویر، Telegram

توضیح تصویر،

نسیم اقدم خود را گیاه‌خوار، بدنساز، هنرمند و خواننده رپ معرفی می‌کرد (عکس از کانال تلگرام نسیم اقدم)

پلیس کالیفرنیا، نسیم اقدم، یک آمریکایی ایرانی‌تبار را به عنوان مظنون تیراندازی در دفتر مرکزی یوتیوب معرفی کرده است.

در این تیراندازی که در حومه سان فرانسیسکو رخ داد، سه نفرزخمی شدند و مهاجم با شلیک گلوله خود را کشت.

پلیس کالیفرنیا که نام کامل مظنون ۳۹ ساله را "نسیم نجفی اقدم" معرفی کرده می‌گوید خانم اقدم چند ساعت پیش از این تیراندازی در یک میدان تیر محلی در سن برونو بوده است.

به گفته اد باربرینی، رییس پلیس، خانم اقدم مالک قانونی اسلحه نیمه اتوماتیکی بوده که در تیراندازی در مقر شرکت یوتیوب به کار رفته است.

جسد خانم اقدم در صحنه تیراندازی پیدا شده و گفته می‌شود دلیل مرگ او شلیک گلوله از اسلحه خودش بوده است.

به گفته پلیس انگیزه خانم اقدم شکایت او از سیاست‌های شرکت یوتیوب بوده است.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که نسیم اقدم یوتیوب را به فیلتر کردن ویدیوهای خود و محدود کردن درآمد ناشی از آنها متهم کرده بود.

بعد از تیراندازی سه زخمی به بیمارستان منتقل شدند که دونفر آنها همان شب مرخص شدند.

یک مرد هنوز در بیمارستان و در شرایط وخیم به سرمی‌برد.

اد باربرینی گفته است در حال حاضر هیچ نشانه‌ای ازاینکه تیرانداز فرد خاصی را هدف گرفته در دست نیست و نتایج تحقیقات ما به هیچ وجه نشاندهنده چنین چیزی نیست.

پلیس گفته است در تلاش برای دسترسی به حساب‌های کاربری خانم اقدم در شبکه‌های اجتماعیست تا درک بهتری از انگیزه او پیدا کند.

نسیم اقدم که بود؟

نسیم اقدم ساکن سن دیه‌گو در جنوب کالیفرنیا بود. او صاحب یک کانال یوتیوب بود که روی آن ویدیوهایی با موضوعات مختلف از جمله خشونت علیه حیوانات و گیاه‌خواری صحبت می‌کرد.

او خود را گیاه‌خوار، بدنساز، هنرمند و خواننده رپ معرفی می‌کرد.

کانال یوتیوب او که اکنون پاک شده، حدود ۵۰۰۰ مشترک داشت و ویدیوهای او در سایت خودش و شبکه‌های اجتماعی هم به اشتراک گذاشته می‌شد.

در ژانویه سال ۲۰۱۷ او ویدیویی منتشر کرد که در آن از این که یوتیوب ویدیوهای او را فیلتر می‌کرد ابراز نارضایتی کرده بود. او می‌گفت این کار یوتیوب باعث شده تعداد بیننده‌هایش کم شود.

او در سایتش هم علیه یوتیوب نوشته بود: "در یوتیوب و بقیه سایت‌های اشتراک ویدیو فرصت مساوی رشد و جذب مخاطب برای همه وجود ندارد. کانال شما در صورتی بازدیدکننده‌هایش زیاد می‌شود که آنها خودشان بخواهند!"

بیشتر بخوانید:

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

تیراندازی در دفتر مرکزی یوتیوب سه زخمی به جا گذاشت

هشدار به پلیس

پدر نسیم اقدم بعد از انتشار خبر تیراندازی به رسانه‌ها گفت که او روز دوشنبه ۲ آوریل، بعد از آن که دخترش دو روز به موبایلش جواب نداده، گم شدن او را به پلیس گزارش داده است.

آقای اقدم گفته است که پلیس منطقه "مانتین ویو" بامداد روز سه‌شنبه سوم آوریل با او تماس گرفته و گفته که دخترش را پیدا کرده در حالی که در ماشینش خواب بوده‌ است.

پدر نسیم اقدم می‌گوید در آن تماس به پلیس هشدار داده که ممکن است او در راه دفتر یوتیوب باشد چون از این شرکت "متنفر" است.

پلیس که گفته است این تیراندازی مظنون دیگری ندارد تاکید کرده هیچ اطلاعاتی از سوی خانواده اقدم به این نهاد یا سایر نهادهای امنیتی دیگر ارائه نشده بود.

آقای باربرینی افزوده تیرانداز از طریق پارکینگ شرکت یوتیوب وارد محوطه این شرکت شده است.

توضیح تصویر،

نقشه محل تیراندازی