یک کشته در آتش‌سوزی برج ترامپ

برج ترامپ حق نشر عکس Reuters

در پی آتش‌سوزی در یکی از طبقات فوقانی برج ترامپ در نیویورک یک نفر کشته و چهار آتش‌نشان مجروح شدند. ملانیا ترامپ، همسر رئیس‌جمهوری گزارش داده‌ که به اتفاق پسر نوجوانش در واشنگتن هستند و دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد آقای ترامپ هم گفته آتش در یک واحد مسکونی برج روی داده است.

مرد کشته شده ساکن یکی از آپارتمان‌های مسکونی این برج بوده که در تصاویر هم دیده می‌شود دود غلیظ سیاهی از پنجره‌های آن بیرون می‌زند.

ملانیا ترامپ، همسر رئیس‌جمهوری گزارش داده‌ که به اتفاق پسر نوجوانش در واشنگتن هستند و دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد آقای ترامپ هم گفته آتش در یک واحد مسکونی برج روی داده است.

همزمان آتش‌نشان‌ها خیابان‌های منتهی به این برج که دفتر شخصی و محل سکونت آقای ترامپ هم در آن است را مسدود کرده‌اند.

آن طور که گزارش شده آتش در طبقه ۵۰ این برج لوکس روی داده که چند آپارتمان مسکونی و دفتر اداری را در خود جای داده است.

حق نشر عکس AFP/Getty Images

سازمان آتش‌نشانی شهر نیویورک گزارش کرده طی عملیات اطفای این حریق همچنین چهار آتش‌نشان هم مجروح شده‌اند.

آتش در حوالی ساعت ۶ عصر به وقت شرق آمریکا آغاز شد و دود ناشی از آن از فراز این برج قابل رویت بود.

سازمان آتش‌نشانی نیویورک گفته برای اطفای این حریق ۲۰۰ نفر از نیروهای ایستگاه های متعدد نیویورک به محل برج ترامپ اعزام شده‌اند.

حدود ۴۵ دقیقه بعد از آن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری در توییتر از مهار حریق خبر داد و نوشت که آتش سوزی خیلی محدود و محاصره شده بوده چرا که به گفته آقای ترامپ"برج خیلی خوب ساخته شده" است.

همزمان دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد آقای ترامپ هم در توییتر از وقوع آتش در یکی از آپارتمان های مسکونی برج خبر داده و از تلاش "بی‌نظیر" آتش‌نشان‌های شهر نیویورک قدردانی کرده است.

حق نشر عکس Reuters/ZionLee
Image caption آتش‌سوزی در طبقه پنجاهم برج روی داد