'تجاوز' به دختر هشت‌ساله و زنده سوزاندن او باعث خشم مردم پاکستان شد

روی کاغذ نوشته شده "عدالت برای فرزندانمان". فعالان مدنی بارها در پاکستان در اعتراض به تجاوز به کودکان تجمع کرده‌اند حق نشر عکس gettyimages
Image caption روی کاغذ نوشته شده "عدالت برای فرزندانمان". فعالان مدنی بارها در پاکستان در اعتراض به تجاوز به کودکان تجمع کرده‌اند

مرگ یک دختربچه هشت ساله در پاکستان باعث خشم عمومی شده است. گفته می‌شود که اول به نور فاطمه تجاوز شده و سپس زنده سوزانده شده است.

او چند روز پیش برای خرید شیرینی از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت. چندی بعد نور فاطمه را در حالی که بیهوش بود و بدنش به شدت سوخته بود، پیدا کردند.

دوشنبه شب، ۹ آوریل، او در بیمارستانی در لاهور درگذشت.

حق نشر عکس AFP
Image caption سمت راست این عکس دختری به نام لیابا است که تابستان گذشته در پاکستان مورد تجاوز قرار گرفته و به قتل رسیده است. مادربزرگ او تصویر نوه‌اش را در دست گرفته است

در یک سال گذشته چند مورد تجاوز به کودکان باعث نارضایتی مردم از این حوادث شده است.

سروزیر ایالت پنجاب پاکستان این اتفاق را "جنایت هولناک" توصیف کرده است.

محمد عطیف، از مقام‌های محلی پلیس هم گفته یک مظنون در این رابطه دستگیر شده و به‌زودی متهم اصلی شناسایی و دستگیر خواهد شد.

هشتگ "عدالت برای فاطمه" و "اگر فرزند شما بود" بارها در توییتر بازنشر شده و چند تظاهرات هم در این کشور برای اعتراض به این اتفاق برگزار شده است.

مرگ این دختربچه برای جامعه پاکستان یادآور رویدادی مشابه بوده که برای دختری به نام زینب امین اتفاق افتاد.

جسد زینب را هم اوایل سال میلادی امسال در همین ایالت در محل دفن زباله‌های عمومی پیدا کردند.

در اعتراض‌های بعد از قتل او دست‌کم دو نفر کشته شدند. قاتل زینب امین که از آشنایان خانواده آنها بود، در نهایت به اعدام محکوم شد.

موضوعات مرتبط