جایزه پولیتزر از جمله به افشاگران آزار جنسی در هالیوود رسید

هاوری واینستین تهیه کننده سینما در هالیوود حق نشر عکس AFP/Getty
Image caption هاوری واینستین در پی گزارش‌های نیویوکر و نیویورک‌تایمز از اوج قدرت در هالیوود سقوط کرد و به "مایه شرم" دنیای سینمای آمریکا تبدیل شد.

جایزه پولیتزر به پاس گزارش‌های افشاگرانه نیویورک تایمز و مجله نیویورکر از آزار جنسی گسترده زنان در هالیوود توسط هاروی واینستین، تهیه کننده پرنفوذ سینما به خبرنگاران این دو نشریه رسید.

این گزارش‌ها به نوبه خود به جنبش جهانی #Metoo (#من_هم) منجر شد که موجی علیه آزار جنسی زنان در کشورهای مختلف به دنبال داشت.

نیویورک تایمز در عین حال جایزه دومی را نیز به همراه روزنامه واشنگتن پست به دلیل پوشش خبری دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا از پولیتزر دریافت کرد.

جوایز پولیتزر از معتبرترین جوایز روزنامه‌نگاری در آمریکا هستند.

روزنامه واشنگتن پست هم به خاطر روزنامه نگاری تحقیقی که به افشای ادعاهای قدیمی جنسی علیه روی مور، نامزد حزب جمهوری خواه از آلاباما در انتخابات ویژه سنا، منجر شد جایزه گرفت.

روی مور که زمانی قاضی بود آن اتهامات را رد می کند اما او در نهایت انتخابات را به نامزد حزب دمکرات، داگ جونز، واگذار کرد.

حق نشر عکس Reuters
Image caption رویترز از جمله به خاطر پوشش بحران روهینگیا جایزه گرفت

به علاوه نیویورک تایمز و واشنگتن پست مشترکا جایزه پولیتزر دیگری به خاطر پوشش اخبار مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا دریافت کردند.

خبرگزاری رویترز از دیگر برندگان امسال این جوایز است. این خبرگزاری به خاطر پوشش برنامه مبارزه با مواد مخدر رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین، جایزه بین المللی ۲۰۱۸ را گرفت.

این خبرگزاری همچنین برای پوشش بحران مسلمانان روهینگیا که شاهد فرار حدود ۷۰۰ هزار پناهنده از میانمار به بنگلادش بود در بخش عکاسی جایزه گرفت.

جایزه پولیتزر در سال ۱۹۱۷ تاسیس شد. امسال بیش از ۲۴۰۰ نفر نامزد دریافت جایزه در بخش های مختلف از جمله خدمات عمومی، اخبار فوری تا ستون آزاد، کاریکاتور و عکاسی بودند.

بازیگر 'سوپرانو' واینستین را به تجاوز متهم کرد

کمپانی واینستین اعلام ورشکستگی می‌کند

آکادمی اسکار هاروی واینستین را اخراج کرد

هایک: واینستین تهدید کرده بود مرا می کشد

اوما تورمن سکوت خود را درباره آزار جنسی شکست

اسکار ۹۰، پیروزی 'شکل آب' و شبی برای برابری

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
آزار جنسی، هزینه حضور در هالیوود؟

موضوعات مرتبط