واکنش دختر مارتین لوترکینگ به صحبت‌های مشاور سابق ترامپ در مورد پدرش

برنیس کینگ، دختر مارتین لوتر کینگ

منبع تصویر، getty

توضیح تصویر،

برنیس کینگ، دختر مارتین لوتر کینگ

دختر مارتین لوتر کینگ، رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکا، این ادعا را رد کرده که اگر پدرش زنده بود، به دونالد ترامپ "افتخار می‌کرد".

استیو بنن، مشاور سابق آقای ترامپ به بی‌بی‌سی گفته است که سیاست‌های اقتصادی آقای ترامپ از دیدگاه آقای کینگ قابل تایید است.

اما برنیس کینگ، دختر مارتین لوتر کینگ، گفته که آقای بنن "به اشتباه و به طرز خطرناکی از نام پدرش استفاده کرده است."

خانم کینگ همچنین گفته که حوادث اخیر "به شدت پدرش را آزرده می‌کرد".

برنیس کینگ، دختر مارتین لوتر کینگ در توییتر گفته که ایده حمایت پدرش از سیاست‌های دونالد ترامپ به معنای نادیده گرفتن بسیاری از ارزش‌های مارتین لوتر کینگ است.

خانم کینگ گفته: "نگرانی‌های پدرش جهانی بود. او یک فعال حقوق مدنی سیاهپوستان آمریکا بود، اما در عین حال یک فعال حقوق بشر بود."

او همچنین گفت: پدرش هرگز از کلماتی نظیر"موجودات غیرقانونی" استفاده نمی‌کرد و هرگز "در مبارزه برای عدالت یک گروه را در مقابل گروه دیگر قرار نمی‌داد".

استیو بنن اخیرا در برنامه نیوزنایت بی‌بی‌سی گفت " اگر شما به سیاست‌های دونالد ترامپ نگاه کنید، هرکسی، حتی مارتین لوتر کینگ، هم به این سیاست‌ها و به آن چه که درمورد وضعیت اشتغال جامعه سیاهپوستان و آمریکایی‌های لاتین تبار انجام شده، افتخار می‌کرد."

آقای بنن در پاسخ به سوال خبرنگار بی‌بی‌سی که از او پرسید: شما فکر می‌کنید مارتین لوترکینگ به دونالد ترامپ افتخار می‌کرد؟ گفت:"فکر نمی‌کنید که مارتین لوترکینگ آن جا نشسته و می‌گوید بله؟ شما (ترامپ) برای مردان و زنان سیاهپوست جوان اشتغالزایی کردید."

آقای بنن همچنین در این مصاحبه تاکید کرد: "نرخ بیکاری به پایین ترین حد در تاریخ کشور رسیده و دستمزدها در حال افزایش است."

این اظهارات استیو بنن به سرعت در شبکه‌های اجتماعی بازتاب‌هایی را به همراه داشت.

استیو بنن تا اوت سال ۲۰۱۷ مشاور ارشد دونالد ترامپ بود.

صحبت‌های آقای بنن در برنامه نیوزنایت باعث انتقاد از بی‌بی‌سی به خاطر پخش این مصاحبه شد و برخی بر این باورند که از این طریق به او فرصتی داده شده تا دیدگاه‌هایش را بیان کند.