یکی از نزدیکان ترامپ سراغ ایمیل‌های کلینتون را از ویکی‌لیکس گرفته بود

راجر استون

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

استون گفته که به ایمیل های خانم کلینتون دست پیدا نکرده است

روزنامه وال‌استریت ژورنال، گزارش کرده که یکی از نزدیکان دونالد ترامپ در دوره انتخابات از بنیان‌گذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس خواسته که ایمیل‌های هیلاری کلینتون را در اختیارش بگذارد.

راجر استون بعد از انتخاب شدن آقای ترامپ به ریاست جمهوری، سمت دولتی نگرفت اما همچنان با دوست قدیمی خود در ارتباط است و حتی گزارش می‌شود که در هفته چند بار با هم صحبت می‌کنند.

یک مجری رادیویی به نام رندی کردیکو که پیشتر با جولیان آسانژ، بنیان‌گذار ویکی‌لیکس، مصاحبه کرده بود، ایمیل‌هایی را به روزنامه وال‌استریت ژورنال نشان داده که در آن آقای استون از او خواسته تا سبب آشنایی‌اش با آسانژ شود.

در یکی از ایمیل‌هایش، آقای استون از مجری رادیو خواسته که از آقای آسانژ بپرسد ایمیل‌های شخصی یا کاری هیلاری کلینتون بین دهم تا سی‌ام اوت ۲۰۱۱ را در اختیار دارد یا نه. مخصوصا روز بیستم اوت.

شایعه بود که در آن دوره، خانم کلینتون که وزیر خارجه بود، جلوی توافق صلحی در لیبی را گرفته بود.

در گزارش روزنامه وال‌استریت ژورنال آمده که بعد از چند ایمیل، مجری رادیویی احساس می‌کند که آقای استون خیلی "اذیت"ش می‌کند و به او می‌نویسد که پیامش را به آقای آسانژ رسانده است.

هم کردیکو و هم استون گفته‌اند که به مدارک مورد نظر دست پیدا نکرده‌اند.

معاون کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا که از حزب دموکرات است گفته این ایمیل‌ها در اختیار این کمیته قرار نگرفته است. کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا یکی از بخش‌های حکومت آمریکاست که درباره انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ این کشور تحقیق می‌کند.

آقای استون گفته که ایمیل‌های مربوطه را به کمیته نداده، برای اینکه آنها ایمیل‌های آن دوره را از او نخواسته بودند.