پیروزی پرگل میزبان، شروع فاجعه‌بار عربستان

عربستان و روسیه

منبع تصویر، AFP

تیم ملی روسیه، میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ و عربستان در دیدار افتتاحیه به مصاف هم رفتند و روسیه توانست نخستین دیدارش در جام جهانی را با پیروزی پنج بر صفر به پایان برساند. این بزرگ‌ترین پیروزی در بازی افتتاحیه جام جهانی از سال ۱۹۳۴ به این سو بود.

گل اول این جام جهانی را یوری گازینسکی در دقیقه ۱۲ روی پاس الکساندر گولوین وارد دروازه حریف کرد و دنیس چریشف در دقیقه ۴۳ حساب کار را دو بر صفر کرد.

روسیه در نیمه دوم نیز دوبار دیگر توانست دروازه حریف را باز کند. آرتم دزوبا که به عنوان بازیکن جانشین به زمین آمده بود در دقیقه ۷۱ گل سوم تیمش را زد. و دنیس چریشف با یک ضربه زیبای بیرون پا در دقیقه ۹۱ حساب کار را ۰-۴ کرد. این پایان ماجرا نبود و الکساندر گولوین در دقیقه ۹۴ روی یک ضربه ایستگاهی گل پنجم تیمش را وارد دروازه حریف کرد. به این ترتیب روسیه در یکی از بهترین بازی‌های تاریخ فوتبالش در حالی عربستان را شکست داد که این تیم حتی یک شوت داخل چارچوب هم نداشت.

استادیوم لوژنیکی محل برگزاری این بازی بزرگ‌ترین و در عین حال جدیدترین این ورزشگاه‌ جام جهانی با حدود ۸۱ هزار نفر گنجایش است. این ورزشگاه که در مسکو، پایتخت روسیه قرار دارد، علاوه بر دیدار افتتاحیه میزبان فینال جام جهانی هم خواهد بود.

علاوه بر روسیه و عربستان، تیم‌های مصر و اروگوئه هم در گروه A جام جهانی قرار دارند.