پوتین: از ۲۵ میلیون حمله سایبری مرتبط با جام جهانی جلوگیری کردیم

حق نشر عکس EPA
Image caption اهدای مدال زیر باران شدید مسکو

با پایان یافتن جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است که کشورش از بیش از ۲۵ میلیون حمله سایبری که قصد داشتند زیرساخت‌های اطلاعات مرتبط با جام جهانی را هدف قرار دهند، جلوگیری کرده است.

او این اطلاعات را در نشستی که بلافاصله پس از پایان فینال جام جهانی با مسئولان امنیت برگزاری بازی‌ها را علنی کرد.

به گزارش شبکه خبری روسی آر تی آقای پوتین از سازمان‌های انتظامی ۳۴ کشور که برای برقراری امنیت برگزاری مسابقات جام جهانی در روسیه همکاری داشتند، تشکر کرده است.

گفته شده که برای آماده سازی این مسابقات پیشینه حدود دو میلیون نفر از کارگران ساختمانی گرفته تا داوطلبان بررسی شده است.

او همچنین از تماشاگرانی که برای دیدن بازی‌های به روسیه رفتند تشکر کرد و گفت: " بعضی از هواداران احساساتی هستند، اما معلوم شد که در ضمن مسئولیت‌پذیر هم هستند."

فرانسه قهرمان جام جهانی روسیه شد

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

حق نشر عکس Reuters
Image caption ولادیمیر پوتین بسیاری از بازی‌ها را همراه با رهبران کشورهایی که تیم‌شان مسابقه می‎داد از نزدیک دید

آقای پوتین گفته است که آن عده‎ای که برای دیدن بازی‌های به روسیه رفتند و "عاشق روسیه" شدند، می‌توانند تا پایان سال میلادی با فن آی‌دی (کارت هویت مخصوص تماشاگرانی که بلیت بازی‌ها را داشتند) بدون ویزا به روسیه سفر کنند.

ولادمیر پوتین بسیاری از بازی‌ها را همراه با رهبران کشورهایی که تیم‌شان مسابقه می‎داد از نزدیک دید.

او مسابقه فینال را که با پیروزی فرانسه پایان یافت، در استادیوم مسکو کنار امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و کولیندا کیتاروویچ، رئیس جمهور کرواسی دید.

در مراسم اهدای مدال قهرمان و نایب قهرمان بازی‌های که زیر باران شدیدی برگزار شد، آقای پوتین مدال‌ها را به گردان بازیکنان فرانسه و کرواسی انداخت.