تیراندازی در منچستر: ده نفر از جمله دو کودک مجروح شدند

ماموران پلیس

منبع تصویر، PA

توضیح تصویر،

پلیس اعلام کرده است که وضعیت مجروحان این حادثه وخیم نیست

در تیراندازی شب گذشته در محله "موس سایت" منچستر در دستکم ده نفرمجروح شدند. گزارش شده که دو تن از مجروحان کودک هستند. پلیس در حال تحقیق در باره این حادثه است.

ساعت دو و نیم بامداد امروز (یکشنبه ۱۲ اوت) و در پی گزارش تیراندازی، ماموران پلیس مسلح به محله‌ای در نزدیکی منچستر انگلستان اعزام شدند.

پلیس می‌گوید که این مجروحان زخم‌های سطحی دارند و فقط یک مرد که از ناحیه پا مجروح شده وضعیت وخیمی دارد.

این تیراندازی در اولین روز جشنواره خیابانی کارائیب اتفاق افتاد. این کارناوال به مدت دو روز در پارک آلکساندرا برگزار می‌شود و معمولا جمعیت در چند خیابان جمع می‌شوند و به خوردن و نوشیدن می‌پردازند.

منبع تصویر، PA

توضیح تصویر،

ماموران تحقیق پلیس در حال جستجوی خیابان‌های محل تیراندازی

ارینما بل، فعال اجتماعی ضد خشونت به بی‌بی‌سی گفت که شنیده ضارب یک مرد بوده است اما پلیس این موضوع را هنوز تایید نکرده است.

کارناوال کارائیب منچستر از سال ۱۹۷۲ هر ساله در فصل تابستان در محله موس‌سایت برگزار می‌شود و هزاران نفر برای تماشا و شرکت در آن به این محل می‌آیند.

کیموی واکر، جوانی که هنگام اجرای موسیقی زنده و ساعاتی قبل از تیراندازی در محل کارناوال حاضر بوده است می‌گوید از شنیدن خبر تیراندازی شوکه شده است.

او می‌گوید که پس از موسیقی زنده، تا ساعت ۱۱ و نیم شب در یک خیابان دیگر در حال جشن و پایکوبی بوده و "جشنی که در آن شرکت کردم، خوب و زیبا بود."

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

هر ساله هزاران نفر در کارناوال کارائیب شرکت می‌کنند

"وقتی آنجا را ترک کردم همه خیلی زیبا در حال رقصیدن بودند. این فرهنگ محله موس سایت است. امروز صبح که خبر تیراندازی را شنیدم شوکه شدم."

او امیدوار است که کارناوال طبق برنامه قبلی در روز یکشنبه همچنان ادامه داشته باشد: "ما باید به جوانان این پیام را برسانیم که نباید درگیر این کارهای منفی شوند."

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

۴۶ سال است که کارناوال کارائیبی‌ها برگزار می‌شود

آنا جامسون، گزارشگر رادیو بی‌سی در منچستر می‌گوید: "کارناوال کارائیب در منچستر مراسمی است برای جشن و شادمانی،بخصوص که امسال هفتادمین سال ورود اولین نسل ویندراش به بریتانیاست."

مهاجرانی که بین سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۷۱ از کشورهای کارائیب آمده و در بریتانیا اقامت گزیدند، به "نسل ویندراش" معروف هستند که نامشان برگرفته از نام کشتی حامل آنها به بریتانیا بوده است.

به گفته گزارشگر بی‌بی‌سی "این کارناوال در گذشته به دلیل اعمال خشن و مجرمانه بدنام بوده است اما در سال‌های اخیر مسئولان شهر و ساکنان موس سایت، تلاش بسیاری برای بهبود وجهه این مراسم کرده‌اند. اتفاق‌ شب گذشته برای مردم محلی بسیار تکان دهنده است."