انفجاری در ادلب سوریه حداقل ۳۹ کشته برجای گذاشت

ادلب، در شمال غربی سوریه، در نزدیکی مرز با ترکیه واقع است

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

ادلب، در شمال غربی سوریه، در نزدیکی مرز با ترکیه واقع است

بنا بر گزارش ها، انفجار در یک ساختمان چند طبقه در شهر سرمدا، واقع در استان ادلب سوریه، حداقل ۳۹ کشته برجای گذاشته است. گفته می شود که ۱۲ نفر از قربانیان کودک بوده اند.

علت این انفجار که روز یکشنبه (۱۲ اوت) رخ داد، هنوز دقیقا مشخص نشده اما بنا بر گزارش ها، مالک ساختمان یک قاچاقچی اسلحه بوده که از آن به عنوان انبار سلاح و مهمات استفاده می کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه گروه های امدادی با بولدوز به محل شتافته و چند نفر را زنده از زیر آوار بیرون آورده اند؛ گفته می شود تعدادی همچنان مفقود الاثر هستند.

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه - مستقر در لندن، که تحولات جنگ سوریه را دنبال می کند - گفته است که اکثر قربانیان اعضای خانواده های پیکارجویان وابسته به یک گروه اسلامگرای تندرو هستند.

ادلب، در شمال غربی سوریه، در نزدیکی مرز با ترکیه واقع است. پیکارجویانی که مناطق تحت کنترل ارتش سوریه را ترک کرده اند، به این منطقه رفته و همچنان آن را در کنترل خود دارند.

حدود دو میلیون و پانصد هزار نفر در ادلب زندگی می‌کنند که نیمی از آنها را پیکارجویان و افرادی تشکیل می‌دهند که به این منطقه فرار کرده‌اند.

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، اخیرا هشدار داد که استان ادلب اولویت بعدی ارتش سوریه خواهد بود.

نیروهای دولت سوریه هفته گذشته حملات توپخانه ای خود را به یک شهر کلیدی در جنوب غرب ادلب را آغاز کردند - اقدامی که مقدمه حملات زمینی به این منطقه ارزیابی شده است.

جان اگلند، هماهنگ‌ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در سوریه پنجشنبه (۹ اوت) در ژنو به خبرنگاران گفت: "شرایط کنونی در ادلب بد است اما این وضعیت صد برابر بدتر خواهد شد."

او ابراز امیدواری کرد که طرفین برای جلوگیری از به راه افتادن "حمام خون" به توافقی برسند.

اخبار مرتبط: