حمایت اتحادیه تنیس زنان از سرینا ویلیامز

ویلیامز یک اخطار برای به زمین کوباندن راکتش گرفت

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

ویلیامز یک اخطار برای به زمین کوباندن راکتش گرفت

استیو سایمون، رئیس اتحادیه تنیس زنان از ادعای سرینا ویلیامز مبنی بر وجود سکسیسم در مسابقات تنیس حمایت کرده است.

آقای سایمون گفته است که داور مسابقه فینال زنان جام آزاد آمریکا اگر سرینا ویلیامز یک مرد بود واکنشی متفاوت در مقابل رفتار او نشان می‌داد.

سرینا ویلیامز در جریان مسابقه روز شنبه خود در مقابل نائومی اوزاکا از ژاپن به دلیل رفتار مربی‌اش، شکستن راکت و "دزد" خطاب کردن داور سه اخطار گرفت و ۱۷ هزار دلار جریمه شد.

ویلیامز که ۲۳ عنوان قهرمانی گراند اسلم را در اختیار دارد روز شنبه با نتیجه ۲ بر صفر مقابل رقیب ۲۰ ساله خود مغلوب شد. او بارها در طول این مسابقه از نحوه داوری شکایت کرد و داور "دزد" و "دروغگو" خواند و مدعی شد که اخطارهایی که گرفته به دلیل زن بودنش بوده است.

پاتریک مراد اوغلو، مربی ویلیامز با حرکت دادن دستانش برای او پیغامی فرستاد، در حالی که "هرگونه ارتباط" بین مربی و بازیکن در گرند‌اسلم‌ها ممنوع است.

سرینا ویلیامز مدعی شد که حرکت مربی‌اش را ندیده و گفت که ترجیح می‌دهد مسابقه را ببازد بجای این که با تقلب برنده شود و خواهان عذرخواهی کارلوس راموس، داور مسابقه شد.

مراد اوغلو بعدا قبول کرد که ویلیامز را در زمین راهنمایی کرده است. او بعدا گفت که بازیکنان مرد بارها از سوی مربیان‌شان در طول مسابقه راهنمایی می‌شوند.

آقای سایمون گفته است که اتحادیه تنیس زنان معتقد است که نباید هیچ تفاوتی بین واکنش در مقابل رفتار احساسی زنان و مردان در زمین مسابقه باشد.

به گفته او این تفاوت در مسابقه فینال جام آزاد (اوپن آمریکا) آمریکا دیده شد.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

مسابقات جام آزاد آمریکا با پیروزی جوکوویچ (چپ) مقابل خوان دل پوترو به پایان رسید

او همچنین خواهان آن شد که اجازه داده شود که مربی بتواند با بازیکنش در طول مسابقه ارتباط بگیرد.

رئیس اتحادیه تنیس آمریکا که برگزار کننده اوپن آمریکاست نیز گفته است که تنیس‌بازان مرد همیشه بین دو گیم به داور پرخاش می‌کنند و هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

مسابقات جام آزاد آمریکا دیشب (یکشنبه، ۹ سپتامبر) با پیروزی سه بر صفر نوواک جوکوویچ از صربستان مقابل خوان دل پوترو از آرژانتین به پایان رسید.

این دومین قهرمانی جووکویچ در مسابقات گراند اسلم در سال ۲۰۱۸ بود. او با این پیروزی تعدادی قهرمانی‌ها خود در این مسابقات را به ۱۴ رساند.